Metro Exodus bude stále pořádná first-person střílečka

Sice opustíme tunely metra, ale i v divokém ruské přírodě to bude pořádná přestřelka. Pokud nevěříte, stačí se podívat na dnešní trailer. Na ten se podívejte i v případě, že věříte. Znázorňuje zbraně, které budeme v Metru Exodus využívat k zabíjení mutantů i znepřátelených přeživších.

Téměř pětiminutový trailer ukazuje část výbavy, kterou může mít k dispozici hlavní hrdina Arťyom a jeho skupina Sparťanů při cestování napříč Ruskem. Tentokrát si prý dali ve studiu 4A Games obzvlášť záležet a při návrhu jednotlivých zbraní se snažili, aby každá byla po mechanické stránce funkční, mohli jsme si ji přizpůsobit, respektive vylepšit. Zbraně budeme muset v Metru Exodus nově čistit a udržovat, aby se zachránilo jejich přehřátí a zasekávání. Jen si představte, že se vám samopal zasekne při přestřelce. To by bylo nemilé…

[reklama]

V nadcházejícím dnech uvidíme další videa zaměřena na jednotlivé třídy zbraní. Ty jsou čtyři: pistole, brokovnice, pušky a speciální zbraně. Ve videích bude jen zlomek možných kombinací. Zbytek bude překvapení do plné verze.

Dmitri Glukhovsky, autor knižních románů Metro, se ještě rozpovídal o hře. Mluvil o grafickém zpracování, které je důležité pro navození správné atmosféry. Bez takové grafiky by nemohl příběh fungovat podle představ scénáristů ze 4A Games.

[reklama]

Metro Exodus dorazí 15. února 2019 s českými titulky na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Přečtěte si o Metru Exodus i tyhle novinky:

, , , , , , ,

Metro Exodus

Artyoma čeká další dobrodružství. Musí utéct z metra a vést stoupence na cestě přes post-apokalyptické Rusko. Metro Exodus je příběhová akce z pohledu první osoby. Prozkoumáte ruskou divočinu napříč obrovskými, nelineárními úrovněmi při sledování příběhu, který vás provede celým rokem přes jaro, léto a podzim až do hlubin jaderné zimy. Příběh je inspirován románem Metro od Dmitrije Glukhovského.

Datum vydání: 15.02.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Metro Exodus
[reklama]
[reklama]

Komentáře