Metro Exodus prodalo na PC 2,5x více kopií než jeho předchůdce

Už je to více jak měsíc, kdy tato skvělá hra zavítala do našich mechanik. Mnozí recenzenti ji označují za hru roku a to právem. Poslední Metro vyšlo na PC exkluzivně přes Epic Games Storu a tento tah se – zdá se – společnosti vyplatil.

Za stejné časové období se nové post-apokalyptické akce prodalo 2,5x více kopií než předešlého dílu se jménem Metro: Last Light, který byl dostupný na Steamu. Tahle informace od Epic Games nám na první pohled dokazuje to, že hra je povedená a lidi mají o ni velký zájem i přesto, že si museli pořídit dalšího herního klienta.

[reklama]

Než začneme vykřikovat, že se hráči smířili s existencí Epic Games Store, tak je nutné poznamenat jedno: Metro: Last Light vyšlo v roce 2013, šlo o druhý díl této značky od studia 4A Games. V té době ještě nebyly digitální prodeje tak rozšířené a jméno Metro je dnes také mnohem, mnohem známější.

Recenzi na Metro Edoxus si můžete přečíst u nás na webu.

[reklama]

Epic Games Store to myslí vážně a pomalu, ale jistě přidává stále více exkluzivit. Mezi poslední úlovky se řadí hry od studia Quantic Dream (dřívější PlayStation exkluzivity Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls a Heavy Rain), o kterých si do nedávna PC hráči mohli nechat jenom zdát. Ze strany Epicu, opravdu chytrý tah. Epic Games Store dále uvádí více než 4,5 milionu stažení her Subnautica a Slime Rancher, které byly zdarma po dobu dvou týdnů.

Končí tímto nejslavnější dny Steamu a bude Valve na úbytek her reagovat?


Zdroje: vg247.com

, , ,

Metro Exodus

Artyoma čeká další dobrodružství. Musí utéct z metra a vést stoupence na cestě přes post-apokalyptické Rusko. Metro Exodus je příběhová akce z pohledu první osoby. Prozkoumáte ruskou divočinu napříč obrovskými, nelineárními úrovněmi při sledování příběhu, který vás provede celým rokem přes jaro, léto a podzim až do hlubin jaderné zimy. Příběh je inspirován románem Metro od Dmitrije Glukhovského.

Datum vydání: 15.02.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Metro Exodus
[reklama]
[reklama]

Komentáře