Microsoft chce z Windows 10 lepší platformu pro hraní

Xbox divize vedena Philem Spencerem se zajímá o Windows 10. Z operačního systému Microsoftu hodlá udělat herní platformu, která bude hráčům vyhovovat. Při plánování se obrací na nás hráče, abychom se na speciální stránce vyjádřili k jednotlivých nápadů.

Největší počet hlasů (762 v době psaní) má nápad, aby při spuštění hry systém Windows zakázal všechny procesy, které nejsou nezbytné pro spuštění hry. Měl by je sám detekovat a vypnout.

[reklama]

Podle komunity by mohla vzniknout speciální verze Windowsu určena pro hraní her. Tato verze by byla optimalizována a přizpůsobena speciálně pro PC hráče. To mi nepřijde jako nejlepší řešení. Na počítači často hraju, ale zároveň je to i můj pracovní nástroj. Třetí nápad se opět týká nepotřebných procesů. Hráči by měli mít možnost zakázat libovolný zbytečný proces na pozadí, který není zapotřebí, aby získali co nejlepší výkon.

Líbí se mi nápad umožnit uživatelům streamovat z počítače do konzole Xbox. Když to jde obráceně, proč ne hry z PC do konzole, že? Populární je také možnost, aby Windows automaticky při instalaci hry stahoval aktualizace všech dostupných ovladačů pro danou hru, například grafické ovladače.

[reklama]

Co si myslíte o těchto návrzích? Pro jednotlivé možnosti můžete hlasovat zde.

Microsoft nabízí měsíční předplatné operačního systému Windows 10 pro firmy. V budoucnu by tenhle model (Microsoft 365, byl spuštěn v roce 2017 pro firmy) mohl být dostupný i pro jednotlivce. Je možné, že součástí balíčku bude Windows 10 a předplatné Xbox Game Pass, které se chystá z Xboxu One i na Windows 10. O všem informuje CNBC.

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře