Microsoft potvrdil Gears 5 na letošní rok

V letošním roce čeká Xbox One (a počítače s Windows 10) významná exkluzivita. Od Microsoftu dorazí střílečka Gears 5, která naváže na sérii Gears of War. V té je nutné se krýt za překážkami, jinak proti přesile nepřátel nemáte moc šanci. Stejné to bude v Gears 5.

Microsoft ve své tiskové zprávě ještě připomenul, že letos máme počítat s městskou akcí Crackdown 3, barevnou plošinovkou Ori and the Will of the Wisps, Gears Pop! a minimálně ještě s titulem Minecraft: Dungeons. Všechny tyhle hry budou v den vydání dostupné i ve službě Xbox Game Pass, kde za poplatek máte z Xboxu One přístup k rozsáhlé knihovně různých her. Letos by se měl Xbox Game Pass rozšířit i na PC.

[reklama]

V Gears 5 se na příběh podíváme z pohledu hrdinky Kait, jež odhalí počátek Sarančat a budete bojovat se svou jednou, aby ochránila to, co zbylo po lidstvu. To se stalo závislé na technologii, což byla zároveň jejich zhouba.

Co se příštích let týče, tak Microsoft to má slibně rozjeté. V předchozích měsících koupil sedmičku nových studií a hodlá na nich stavět v budoucnu, aby dodal svým hráčům líbivé exkluzivity.

[reklama]

Jaká studia Microsoft koupil v roce 2018?

  • Playground Games (tvůrci série Forza Horizon)
  • Ninja Theory (tvůrci Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West nebo Hellblade: Senua’s Sacrifice)
  • Undead Labs (tvůrci série State of Decay)
  • Compulsion Games (tvůrci Contrast a We Happy Few)
  • InXile Entertainment (tvůrci The Bard’s Tale a série Wasteland)
  • Obsidian Entertainment (tvůrci série Pillars of Eternity, Tyranny nebo South Park: The Stick of Truth)
  • + založil The Initiative (studio vede ex-šéf tvůrců série Tomb Raider)
, , , ,

Gears 5

Pokračování série Gears of War. Lidská závislost na technologii se stala jeho zhoubou a nepřátelé se spojují, aby zničili všechny přeživší. Odcestujte zpět jako Kait, abyste odhalili počátek Sarančat a bojujte s vaší jednotkou, abyste ochránili to, co zbylo.

PC verze pouze digitálně, vyžaduje Windows 10.

Datum vydání: 10.09.2019 Platforma: PC | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Gears 5
[reklama]
[reklama]

Komentáře