Microsoft testuje lepší uživatelské rozhraní Xboxu One. Domovská obrazovka konzole je rychlejší

Microsoft překvapil členy programu Xbox Insider novou aktualizací Xboxu One. Společnost hráčům pro testování nabídla novou podobu uživatelského rozhraní, které je podle dosavadních názorů přehlednější a především rychlejší. Právě rychlost byla jedním z nedostatků uživatelského rozhraní konzole Xbox One. Zajímavé ovšem je, že Microsoft zároveň z Xboxu One odstranil možnost ovládat ji pomocí hlasových pokynů přes asistentku Cortanu. Pravděpodobně hráči tuto funkci tak často nevyužívají a vývojáři s ní nechtějí ztrácet čas.

Microsoft uživatelské rozhraní Xboxu One postupně vylepšuje, včetně nových funkcí a prvků. Nejdůležitější je, že společnost naslouchá komunitě a snaží se využít zpětnou vazbu, aby hráči byli při používání konzole šťastnější. Podle slov Microsoftu inženýři strávili poslední měsíce zlepšením domovské obrazovky konzole, aby se uživatelé rychleji dostali ke svým hrám.

[reklama]

„Domovská obrazovka Xboxu One je první věc, kterou uvidíte, když zapnete svůj Xbox One. Chceme vám poskytnout snadné a bezproblémové používání konzole. Slyšeli jsme vaše názory a pracujeme na domovské obrazovce, abyste si mohli hry užívat bez zbytečného zdržování. S dnešní aktualizací experimentujeme s efektivním uživatelským rozhraním,“ napsal Microsoft členům programu Xbox Insider. Ti nyní budou novinky testovat.

Microsoft chce, aby hráči měli rychlejší přístup k záložkám služeb Xbox Game Pass, Mixer, Xbox Community nebo Microsoft Strore. Dle prvních reakcí záměr americké společnosti funguje a testeři si nové uživatelské rozhraní pochvalují.

[reklama]

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře