Mimozemská invaze, řízení kamionu a futuristický rytíř. Nezávislí vývojáři zazářili v soutěži NVIDIA DXR Spotlight

Během uplynulých několika měsíců probíhala soutěž DXR Spotlight pro nezávislé vývojáře organizovaná společnostmi NVIDIA, Epic a Microsoft. Dnes byla vyhlášena trojice vítězů.

Vývojáři a tvůrci obsahu byli do soutěže DXR Spotlight, odnože programu NVIDIA Indie Spotlight, pozváni, aby vytvořili technologická dema za využití Unreal Engine 4.22, Microsoft DirectX 12, DirectX Raytracing a libovolné kombinace ray-tracovaných odrazů, stínů a globálního osvětlení.

[reklama]

Herní vydavatelé již ray tracingu v reálném čase (sledování paprsků v reálném čase) využívají v nejznámějších sériích a prémiových titulech. Úroveň kvality soutěžních příspěvků však dokazuje, že s pomocí této technologie dokáže vytvářet nádherná díla kdokoliv, ať už se jedná o malý tým vývojářů nebo velké herní studio. Ale samozřejmě má vše svou daň. Herní vývojáři by byli schopni vytvořit stejně detailní a krásnou grafiku (především efekty), ale mnoho hráčů po celém světě by mělo problém na svých počítačích něco takového spustit, natož potom na konzolích PlayStation a Xbox.

Z několika desítek soutěžících vzešli tři vítězové:

[reklama]

Christian Hecht s titulem Attack from Outer Space – Attack from Outer Space se inspiruje klasickými sci-fi filmy z 50. let. Hra využívá raytracingové odlesky, stíny a ambientní osvětlení, to vše v reálném čase. Díky tomu dokáže hráče pohltit do světa čelícího gigantické mimozemské invazi a navodit při tom pocit skutečné nostalgie.

Opus Visual s titulem LP Trailer – LP Trailer umožňuje hráčům řídit obrovský kamion na rozlehlém parkovišti a k dosažení realistického osvětlení při tom využívá za pomoci ray tracingu vytvořené odrazy a ambientní okluzi.

Alden Fillion s titulem Diode – V Diode se hráči zhostí role futuristického rytíře bojujícího proti silám zla a musí při tom infiltrovat hrad. Demo využívá ray tracovaných odrazů k vytvoření skvěle vypadající vizuální stránky.

Všichni tři vítězové si jako cenu odnášejí GPU NVIDIA TITAN RTX.

Pokud máte zájem, všechna tři technologická dema si můžete stáhnout, stačí kliknout na odkaz níže a demo se začne automaticky stahovat:

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře