„Mimozemské“ rozšíření Contact pro český vojenský simulátor Arma 3 právě vyšlo

České studio Bohemia Interactive oznamuje, že očekávané DLC Contact pro vojenský akční titul Arma 3 je od dnešního dne dostupné pro hráče po celém světě. Novinky, které rozšíření Contact nabízí, představuje rovněž launch trailer.

V kampani First Contact se hráči vžijí do role operátora dronů NATO sloužícího ve fiktivní východoevropské zemi Livonia. Po objevení neznámého podpovrchového objektu a náhlém vstupu mimozemské lodi do naší atmosféry je hlavní hrdina vyslán, aby tuto mimozemskou přítomnost prozkoumal. Priority? Zjistit kdo jsou, a proč jsou tady. Uprostřed veškerého napětí a chaosu se však nevyhnutelně rozvíjí ozbrojený konflikt.

[reklama]

I když hráči během kampaně narazí na bojové mise, ve značné části příběhu se obejdou bez střílení. Obsluhovat budou například vzorkovací laser a sondu vozítka UGV pro studium mimozemských anomálií nebo zařízení pro kontrolu magnetického spektra Spectrum Device. Tento prostředek elektronického boje může být použit pro shromažďování informací, rušení komunikace či matení nepřítele.

[reklama]

Kromě příběhové kampaně nabídne nové DLC Contact spoustu rozšíření samotné Arma 3 v sandboxovém módu. Jedním z hlavních lákadel je nová mapa o rozloze 163 km2 zahrnující opuštěnou vojenskou oblast Nadbór v polsky mluvící zemi Livonia. Letní mapa ležící v mírném podnebném pásu se skládá z lesů, polí, měst, železnic, řeky Biela a dalších dominant, jako je stará továrna na střelivo, opuštěná radarová stanice či několik bunkrů z druhé světové války.

Další novinky, které DLC Contact do hry přináší, jsou dvě frakce: Livonské obranné síly a ruští Specnaz. Přibylo také pět zbraní, dvě vozidla, rozmanité vybavení a řada bezplatného obsahu pro všechny hráče Arma 3, včetně více než stovky nových dekorací a terénních objektů. Ty potěší rovněž tvůrce obsahu, kteří je mohou použít ve svých projektech. Novou mapu Livonia lze rovněž využít ve většině multiplayerových módů (Zeus Game Master, Combat Patrol a Warlords).

„Když se ohlédnu zpět za prvotním konceptem DLC Contact, jsem velmi hrdý na to, kolik velmi originálních nápadů se nám v novém rozšíření povedlo realizovat. Situaci prvotního kontaktu lidstva s mimozemskými formami života zobrazujeme způsobem, který v jiných hrách dosud nebyl k vidění, a zároveň tak ilustrujeme rozmanitost platformy Arma 3,“ uvedl vedoucí projektu Arma 3, Joris-Jan van ‚t Land. „Kromě masivní kampaně rozšiřujeme hru o spoustu nového sandbox obsahu. Těším se, jak jej naše komunita využije a kolik zábavy hráčům přinese. Pravda je tam někde venku!“

Hlavní novinky DLC Contact:

  • Kampaň „First contact“ – Jste členem výcvikové jednotky NATO v odlehlém regionu Livonia, dotčeného záhadnými událostmi, které navždy změní historii.
  • 163 km2 mapa Livonia zasazena do částečně opuštěné militarizované oblasti (smyšlené) východoevropské země Livonie.
  • 2 frakce: Livonian Defence Force a ruští Specnaz které jsou vybaveny vlastní výstrojí. Nové postavy, tváře, polské a ruské rádiové protokoly.
  • 5 nových zbraní: útočná puška Promet, lehký kulomet RPK-12, karabina AKU-12, lovecká puška Mk14 a brokovnice Kozlice. Většina z nich s doplňky a kamufláží.
  • 2 vozidla: ED-1 Mini UGV (robot s modulárním pásovým podvozkem a otočným ramenem, který je dodáván ve variantě Science a Demining) a traktor.
  • Systémy: CBRN oděv, masky a batohy, Spectrum Device, batoh s rádiem, páska na oči a čepice z hliníkové fólie.
  • Multiplayerové scénáře: Zeus Game Master, Combat Patrol a mód Warlords na nové mapě Livonia.
  • Bonusový obsah zdarma: NATO lesní kamufláž, civilní oděvy, 100 + rekvizit a terénních objektů a další. Ty budou zpřístupněny zdarma všem majitelům Arma 3.

Rozšíření Arma 3 Contact vychází jako DLC pro Arma 3 a je možné jej zakoupit ve službě Steam a v Bohemia Store za 24,99 EUR (do 1.srpna s dočasnou 10% slevou). Zájemcům, kteří původní Arma 3 zatím nevlastní, doporučujeme pořízení Arma 3 Contact Edition nebo nově představenou Arma 3 Ultimate Edition, která nabídne základní hru Arma 3 a DLC s významnou slevou.

Skutečně oddaným fanouškům je pak k dispozici také sběratelská edice Arma 3 Contact: Collector´s Edition. Tato limitovaná edice zahrnuje základní hru (Deluxe Edition), DLC Contact, odolnou krabičku, tištěnou mapu, vysílačky a pár alobalových čapek.


Zdroj: tisková zpráva

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře