Multiplayer v Red Dead Redemption 2 využije prvky, zkušenosti a poznatky z GTA Online

V Rockstar Games konečně zvedly oponu nad multiplayerem v kovbojské akci Red Dead Redemption 2. Po úspěchu hry více hráčů v Grand Theft Auto V jsem nepochyboval, že stejný zážitek nám vývojáři nabídnou i ve westernovém dobrodružství. Multiplayerová část obdržela název Red Dead Online a bude spuštěna v listopadu ve veřejné betě určené pro všechny majitele Red Dead Redemption 2.

Red Dead Online využije obrovský otevřený svět a herní mechaniky Red Dead Redemption 2, včetně kovbojů a psanců. Stranou nezůstane ani příběhové pozadí, které nás bude doprovázet při soupeření s jinými hráči, případně při spolupráci s přáteli. S nadsázkou můžeme říci jedno. Red Dead Online bude klon GTA Online v 19. století. Zároveň Red Dead Online převezme nápady z multiplayeru v prvním Red Dead Redemption a zkombinuje je se zkušenostmi, které se od té doby v Rockstaru naučili. Ve studiu věří, že dokážou vytvořit zábavnou kompetitivní a kooperační hru v otevřeném světě a s příběhovými prvky.

[reklama]

Rockstar vidí Red Dead Redemption 2 a Red Dead Online jako dva samostatné projekty, které budou růst a vyvíjet se nezávislé na sobě. Hra Red Dead Redemption 2 je založena na příběhu, jenž je vyprávěn v masivním otevřeném světě. Red Dead Online využije vše ze singleplayeru a přetaví obsah v online zážitek se vším všudy. Ten se bude od GTA Online přece jen lišit. 19. století není tak šílené jako to 21. Pryč jsou automobily, letadla a všelijaké technologie. V GTA rychle cestujete světem, v Red Dead Online je díky absenci moderních prostředků a dalších šíleností zážitek intimnější. Scénáristé a další lidé v týmu chtějí, aby se hráči vžili do svých postav, stejně jako do Artura Morgana v singleplayeru, a prožili s nimi další nezapomenutelné příběhy.

[reklama]

„Snažili jsme se vzít ty nejlepší módy a nejlepší obsah z Grand Theft Auto V a využít tohle všechno v Red Dead Online. GTA Online našlo půdu pod nohama v kreativitě s Heisty a balíčky After Hours, The Doomsday Heist, Gun Running a několika dalšími, které nám vytvořily šablonu pro to, co chceme použít zde. A to z hlediska obsahu kombinovaného s příběhem, hratelností, módy a dalším obsahem soustředěného do tematického celku. K tomu jsme přidali prvky, které se nám líbili ve starém multiplayeru Red Dead Redemption,“ vysvětlil Josh Needleman, senior producent ve studiu Rockstar San Diego, americkému online magazínu IGN.

Cílem je udržet základnu hráčů. V multiplayeru Red Dead Redemption se jim to moc nedařilo. Každá aktualizace podle slov Joshe oddělila hráče. V GTA Online už tenhle problém nemají a jsou posedlí udržením hráčů. To je směr Rockstaru, který bude nadále vidět i v Grand Theft Auto Online. Gangsterská akce bude pořád rozšiřována novým obsahem. Když to bude možné, budou updaty do GTA Online a Red Dead Online vycházet společně.

„Domníváme se, že Red Dead Online budou milovat fanoušci GTA Online. Zároveň si Red Dead Online vytvoří svou vlastní komunitu, jež je připravena na něco zcela nového,“ rozloučil se v rozhovoru Imran Sarwar, vedoucí designu v Rockstar North.

Red Dead Redemption 2 vychází 26. října na PlayStation 4 a Xbox One. Red Dead Online bude spuštěno nejpozději měsíc po uvedení westernové akce na trh. Spousta hráčů čeká na PC verzi. Několik náznaků se na internetu již objevilo, oficiálně oznámena nebyla.

, , , , ,

Red Dead Redemption 2

Akční adventura v otevřeném světě. Pokračování úspěšné hry Red Dead Redemption z roku 2010. Autoři GTA V lákají na epický příběh života v nekompromisním srdci Ameriky. Hra nabídne obrovský otevřený a atmosférický svět a zcela nový online multiplayer.

Datum vydání: 26.10.2018 Platforma: PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Red Dead Redemption 2
[reklama]
[reklama]

Komentáře