Mýtus Cthulhu v psychologickém detektivním hororu Call of Cthulhu ze světa H. P. Lovecrafta

Mýtus Cthulhu se stal jedním z největších sdílených světů, jaký si kdy a kdo představil a ve kterém se od vydání původní Lovecraftovy povídky The Call of Cthulhu zrodil bezpočet příběhů, novel a i filmů. Jedním takovým příběhem si projdeme v psychologickém detektivním hororu Call of Cthulhu. V kůži někdejšího válečného veterána a soukromého detektiva Edwarda Pierce máme za úkol vyšetřit tragickou a záhadnou smrt uznávané malířky Sarah Hawkinsové. Ta se nedávno přestěhovala s manželem a rodinou na ostrov Darkwater.

Na temném a znepokojujícím ostrově Darkwater máme čelit obludnostem, jež se plíží tmou. Máme pochybovat o svých smyslem a prožít skutečné šílenství s příčetností a psychologickou krizí. Zároveň budeme rozvíjet schopnosti hlavního hrdiny a pomocí nových dovedností odhalíme pravdu. Aby bylo vyšetřování rychlejší, najmeme si malý tým vyšetřovatelů, který pošleme řešit různé případy po celém ostrově. Ten má být bohatý a otevřený. Během hry na nás čekají hluboké dialogy a významná rozhodnutí, mají dopad na příběh a vztahy mezi námi a našimi společníky.

[reklama]

Jak se bude Call of Cthulhu hrát, odhalují dvě gameplay videa. Připravit se máme na tajemný příběh a setkání s mnoha děsivými nepřáteli, kterým budeme tváří v tvář čelit. Tohle nebude nic pro strašpytlíky. Ve druhém videu si můžete zapnout české titulky.

[reklama]

Call of Cthulhu vytváří firma Cyanide Studios za doprovodu Focus Home Interactive. Při vývoji je využita technologie Unreal Engine 4. Hra vyjde 30. října letošního roku na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Na počítačích a PS4 navíc s českými titulky.

, , , , ,

Call of Cthulhu

Psychologický horor Call of Cthulhu je oficiální videoherní adaptace ikonické papírové hry od Chaosium. Jde o plíživé detektivní RPG, které vás zavede na temný a znepokojivý ostrov jménem Darkwater, kde se vžijete do Edwarda Pierce, někdejšího válečného veterána a soukromého detektiva z Bostonu 20. let 20. století. Ten bude vyšetřovat tragickou a záhadnou smrt uznávané malířky Sarah Hawkinsové, která se na Darkwater nedávno přestěhovala s manželem a rodinou.

České titulky pouze na PC a PS4.

Datum vydání: 30.10.2018 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Call of Cthulhu
[reklama]
[reklama]

Komentáře