Nenucený průzkum mystické pouště v PS4 exkluzivitě Vane od tvůrců The Last Guardian

Pískem zavátá mystická poušť zve na nenucené dobrodružství v PlayStation 4 exkluzivitě Vane od nezávislého tokijského studia Friend & Foe, které bylo založeno v roce 2014 zkušenými designéry a programátory se životopisem zahrnujícím hry jako The Last Guardian, Battlefield 3, Bionic Commando a Killzone.

V poušti budete hledat tajemství dávno ztracených obyvatel ve dvou formách. Bez mapy, navigace, úkolů, uživatelského rozhraní a dialogů se budete po dobrodružství v rozsáhlé krajině pídit z pohledu malého chlapce a ptáka. Za pomoci kombinace těchto dvou forem prozkoumáte zlověstné jeskyně, proletíte se oblohou bičovanou bouřemi, tajemné stroje a budete čelit písečným bouřím, abyste našly stopy a zjistili, jakou roli v příběhu vlastně hrajete. Svět plný starověké síly reaguje na vaši cestu, vyvíjí se, mění se, staví před vás nové záhady, a hlavně vás k ničemu nenutí. Máte mít chuť prozkoumat pískem zaváté místo z vlastní vůle. Vane je vaše dobrodružství a záleží jen na vás, jak se příležitosti chopíte, kam půjdete, čeho si všimnete a co budete naopak ignorovat.

[reklama]

Vývojáři se netají inspirací v titulech Journey a Ico, ale zároveň chtěli něco jiného, něco překvapivého a trochu většího. „Je to dlouhá a divoká cesta s důrazem na pocity a atmosféru,“ upozorňuje umělecký ředitel Rasmus Deguchi. Vane začalo před více než čtyřmi lety prototypem znázorňujícím dítě ztracené v pouštní bouři. Postupně se hra měnila.

[reklama]

Pokud máte rádi podobné minimalistické hry, rádi se necháte pohltit atmosférou a nevadí vám, když se neustále budete ztrácet a pátrat, tak Vane naleznete na PlayStation Store pro PS4 za 599 Kč.

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře