Netflix ukázal obrázky Geralta, Ciri a Yennefer z připravovaného seriálu Zaklínač

Dlouho, opravdu dlouho museli fanoušci Zaklínače čekat na první oficiální snímky z připravovaného televizního seriálu. Společnost Netflix dnes zveřejnila prémiové snímky, na kterých vidíme hlavního hrdinu Geralta z Rivie, mladou princeznu Ciri i čarodějku Yennefer. V galerii se nachází i plakát a logo seriálu.

Seriál Zaklínač (v angličtině The Witcher) vznikl na základě nejprodávanějších fantasy knih The Witcher od polského spisovatele Andrzeje Sapkovského. Jeho dílo využilo i polské studio CD Projekt RED a přineslo nám hráčům skvělou a oblíbenou herní trilogii Zaklínač. Poslední díl – Zaklínač 3: Divoký hon – vyšel 19. května 2015 na PC, PlayStation 4 a Xbox One s českými titulky. Jde o RPG v otevřeném světě, vývoj stál 81 miliónů dolarů a za šest týdnů od uvedení na trh se prodalo přibližně 6 miliónů kopií. Před měsícem vývojáři oznámili více než 20 miliónů prodaných kusů celkem.

A právě tady nacházíme první problém. V herním světě je mnohem známější trilogie Zaklínač prezentována CD Projektem RED. Scénáristé, designéři a programátoři si dílo Sapkovského upravili pro své potřeby a stejně tak učinili i scénáristé a další lidé zapojeni do natáčení seriálu od Netflixu. Fanoušci herní série tak budou některé scény a nejspíš i příběhové zvraty zkousávat jen těžko. A co potom teprve plakát, na kterém má Geralt pouze jeden meč – správně má mít jeden meč na lidi a druhý meč určený na monstra.

[reklama]

Každopádně, hlavní postavu Geralta z Rivie si zahrál Henry Cavill (Superman ve filmu Muž z oceli), Ciri zase sedmnáctiletá Freya Allan a Anya Chalotra potom Yennefer.

„Zaklínač je epický příběh o osudu a rodině. Geralta z Rivie, osamělý lovec monster, se snaží najít své místo ve světě, kde jsou lidé často zlověstnější než zvířata. Když se setká s mocnou čarodějkou a mladou princeznou s nebezpečným tajemstvím, musí se všichni tři naučit cestovat stále více nestabilním kontinentem,“ popisuje Netflix svůj nový seriál, který má mít premiéru koncem letošního roku. Připraveno je osm epizod. Natáčení probíhalo po většinu času v Maďarsku.

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře