Netypický survival. Ve světě Away: The Survival Series budeme přežívat jako létající veverka

Co se v poslední době všem vybaví, když si někde přečtou slovo survival? Pravděpodobně otevřený svět, craftování věcí, budování základny a vylepšování vlastní postavy. V tomto případě se jedná o naprosto jinou hru. Vžijeme se do malé létající veverky a prožijeme s ní příběh, na který bychom neměli jen tak zapomenout.

Hlavními zbraněmi veverky je elastická kůže, umožní létat, respektive poletovat ve vzduchu, rychlost, uhýbání a plížení díky malému vzrůstu. Už to dokáže oslovit. Děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy přírodě hrozí katastrofa v podobě kataklyzmatické bouře. Vývojáři z malého nezávislého studia se inspirovali řadou přírodopisných dokumentů a slibují, že se ponoříme do složitého, žijícího, dýchajícího ekosystému, který si žije svým vlastním životem. Potravní řetězec zde sehraje velkou roli. Přece jen malá veverka, která je na samotné spodku potravního řetězce, má přirozené nepřátele téměř na každém kroku. Samozřejmě budeme moci s dalšími zvířaty komunikovat formou boje nebo jen pozorováním. V mnoha situacích se budeme moci rozhodnout, zda využijeme stealth taktiku anebo souboj.

[reklama]

Tvůrci zároveň kladou vysoké nároky na detaily, vyhráli si prý s každým lístečkem a větvičkou. Těšit se můžeme na hudbu od opravdového odborníka Mike Raznicka, který pravidelně nazvučuje dokumentární filmy jako například Life and Planet Earth II.

Away: The Survival Series nejprve vyjde na PC a PlayStation 4, přesné datum ale neznáme.

Tak co, také si nenecháte ujít tuto originální hru, kde si budeme moci zahrát za létající veverku? Jak nasvědčuje trailer, tak grafika bude opravdu krásná a jen ty panoramata za letu budou okouzlující.


Zdroj: tisková zpráva

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře