Nintendo bez konzolí? I to se může stát, tvrdí šéf společnosti

Jistě jste všichni zaznamenali za poslední rok obrovský úspěch konzole Nintendo Switch (v září 2018 to bylo přes 22 milionů prodaných kusů). Zelda, nezapomenutelný Mario nebo Pokémoni. Hlavní taháky není třeba vůbec představovat.

Hry prodávají konzoli, proto Switch zaznamenal tak skvělý start. Proto všechny překvapilo prohlášení šéfa Nintenda Shuntaro Furukawa. Svěřil se pro tamní magazín Nikkei.

[reklama]

„Rozhodně nejsme závislí jen na konzolích. Nyní je naší vlajkovou lodí Nintendo Switch, spolu s hrami, které umocňují celkový zážitek. Jak bude plynout čas, budeme nadále přemýšlet, jak vám dodat tento herní zážitek.

Technologie se stále mění. Již je to přes 30 let, co vám dodáváme hrací konzole. Stále jsme hledali věci, co bychom mohli dělat dál. V budoucnu se může stát, že se od konzolí odkloníme. Mohli bychom se vydat cestou streamování, mobilních her, filmů nebo zábavních parků,“ překvapil Furukawa.

[reklama]

Současné prodeje konzole Nintendo Switch napovídají, že v nejbližších letech konec určitě nečekáme. Nintendo se ale rozhodlo hledat i jiné cesty výdělku, je to logické, jejich hrdinové jsou přece celosvětově známé postavy, tak proč je nenabídnout i jinde, že?

,

[reklama]
[reklama]

Komentáře