Nintendo chce více hráčů. Switch má nabídnout ve dvou nových modelech pro příležitostné i hardcore hráče

Nintendo Switch si za dva roky ukrojilo kus koláče z konzolového trhu a do konce roku 2018 prodalo 32,27 milionu kusů. Cílem japonské společnosti je minimálně udržet zájem o jejich konzoli. Toho lze docílit zejména vydáním zajímavých exkluzivních her, ale také nabídkou nových modelů hardwaru. Ty mají být v letošním roce hned dva, uvádí web The Wall Street Journal od svých důvěryhodných zdrojů.

První model je výkonnější verzí stávajícího Switche a obsáhne vylepšené funkce určené pro hardcore hráče. Pod tím si představte hlavně vyšší výkon v doku u televize. Tady se Nintendo rozhodlo jít cestou PlayStation 4 Pro od Sony a Xbox One X od Microsoftu. Fanoušci Nintenda, nečekejte výkon jako mají dvě zmíněné konzole. Nintendo chce přinést alternativu, ale zase se tolik nežene za výkonem.

[reklama]

Druhý model je popisován jako levnější verze Switche pro příležitostné hráče a připomíná typickou přenosnou konzoli. Aby Nintendo mohlo prodávat Switch levněji, má být tento model zbaven vibrací, což naznačuje absenci odnímatelných ovladačů Joy-Con. Podle The Wall Street Journal má tento model zastupovat nástupce populárního handheldu 3DS. To koresponduje s informací z počátku tohoto roku od Nikkei.

The Wall Street Journal ještě píše o lidech, které měli možnost nové modely vidět. Tvrdí o nich, že se ve vzhledu výrazně liší od základní verze. K oznámení má dojít letos v červnu, během tiskové konference Nintenda na E3 v Los Angeles. Oba modely mají být k dostání o několik měsíců později.

[reklama]

Na závěr menší třešnička, tyto dva modely mají mít nový displej. Spolupracuje na něm firma Sharp.


Zdroje: kotaku.com

,

[reklama]
[reklama]

Komentáře