Nintendo Switch Lite oficiálně. Levnější verze konzole je určena pro hraní v handheld módu

Dlouho se o nové verzi Nintenda Switch spekulovalo, dnes se stala skutečností. Japonská společnost oznámila Nintendo Switch Lite. Toto nové zařízení je určeno speciálně pro hraní her v handheld režimu. Nová verze konzole bude na trhu dostupná od 20. září letošního roku ve třech různých barvách: žluté, šedé a tyrkysové. V prodeji bude také ochranné pouzdro pro Switch.

Nintendo Switch Lite má integrované ovládací prvky a je menší než původní Nintendo Switch. Lite verze nemá žádný stojan a nepodporuje video výstup do televize. Proto v krabičce nenaleznete ani dokovací stanici nebo HDMI kabel. Každopádně, Lite verze podporuje všechny hry a můžete obě verze propojit, abyste si užili online multiplayer nebo lokální multiplayer, například u her Super Mario Maker 2, Mario Kart 8 Deluxe, Splatoon 2 a Super Smash Bros. Ultimate. Jen nezapomeňte, že je vyžadováno předplatné Nintendo Switch Online.

[reklama]

Handheld Lite je menší, lehčí a zároveň postrádá IR kameru, HD Rumble a pohybové ovládání. Samotné ovládací prvky pak byly mírně změněny, na přístroji je na první pohled patrný D-pad.

8. listopadu letošního roku bude vydaná ještě Nintendo Switch Lite Zacian & Zamazenta Edition s azurovými a purpurovými tlačítky a ilustracemi dvou nových legendárních Pokémonů z nadcházejících her Pokémon Sword a Pokémon Shield.

[reklama]

Cena Nintendo Switch Lite nebyla zatím stanovena. Bude ale nižší než v případě normálního Switche. Zatím se mluví o 199 eur.

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře