Nizozemské herní studio Soedesco otevřelo v Plzni pobočku

Společnost Soedesco Studios, která byla založena v roce 2015 v nizozemském Rotterdamu a odstartovala svou kariéru závodní hrou Defunct pro PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch, otevřela dnes své druhé studio. Kanceláře se nacházejí v Plzni. Druhé studio má pomoci při vývoji zajímavého nového obsahu vhodného pro novou generaci her. V tiskové zprávě jsou zmíněny platformy PlayStation 5, Xbox Project Scarlett a Google Stadia.

Samotná společnost (když nebudeme počítat jen studio) existuje od roku 2002 a kromě vývoje her se zaměřuje také na jejich vydávání. Ve svém portfoliu má připravovaný simulátor Truck Driver, psychologický horor Dollhouse, závody Xenon Racer, strategie 8-Bit Invaders! a 8-Bit Hordes, zemědělský simulátor Real Farm nebo českou plošinovkou Blackhole.

[reklama]

V České republice působí celá řada herních firem, například Bohemia Interactive (autoři série Arma a DayZ), Warhorse Studios (Kingdom Come: Deliverance), Amanita Desing (Chuchel a série Samorost), SCS Software (Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator) nebo Madfinger Games (mobilní hry Shadowgun: Legends a Dead Trigger). V minulosti u nás vznikla celá řada významných her, kupříkladu Mafia, Operation Flashpoint, Vietcong, Posel Smrti, Brány Skeldalu, Hidden & Dangerous či Polda.


Zdroj: tisková zpráva

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře