Nová éra hororu? Man of Medan od tvůrců Until Dawn si můžeme zahrát s přáteli

Studio Supermassive Games nám před čtyřmi roky s PS4 exkluzivitou Until Dawn dokázalo, že horory tvořit umí. Letos se ale zdá, že překvapí. Jejich nový projekt s názvem The Dark Pictures Anthology – Man of Medan může nastartovat novou éru strašidelných titulů. Tyhle hry jsme si navykli hrát sami. Já osobně si hororové zážitky a stísněnou atmosféru užívám zavřený v pokoji se zataženými žaluziemi a sluchátky na uších – nejlepší zážitek z hraní je pochopitelně v noci. V Supermassive Games si ale řekli, že nám umožní si hororové momenty vychutnat s přáteli.

V Man of Medan, které je prvním titulem z připravované kolekce, budete mít vliv na to, kdo přežije a kdo zemře stejně jako v Until Dawn. Celkově se hra nachází na křižovatce filmové tvorby studia Quantic Dream (Heavy Rain, Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human) a zmíněného Until Dawn. Čekaná nás řada do posledních detailů promyšlených cutscén (filmových předělů) a četných sekvencí, v nichž musíme stisknout příslušná tlačítka. Rozdíl je však v tom, že v Man of Medan bude kooperativní multiplayer, který může představovat skutečnou revoluci v žánru hororových her.

[reklama]

K dispozici budou dva kooperativní režimy. První je pro dva hráče a dochází v něm ke sdílení příběhu. Každý z hráčů má kontrolu nad jedním z hrdinů a hraje svým způsobem. Ovšem rozhodnutí, volby a následky hráčů se vzájemně protínají a oba mají vliv na další události a konec celého příběhu. Druhý z režimu je Movie Night a může v něm hrát Man of Medan až pět lidí, kteří sedí u jednoho počítače, případně konzole. Můžete si zahrát s přáteli nebo rodinou. Každý hráč si vybere jednu z dostupných postav. V zásadě jde o příběh jednoho hráče. S tím rozdílem, že každý z pěti hráčů hraje v určitém okamžiku a výrazně ovlivňuje děj. Stačí jedno špatné rozhodnutí, jedno malé zaváhání a vaše postava může zemřít, případně výrazně zavařit dalšímu hráči.

[reklama]

Vývojáři si od dvou kooperativních režimů slibují netradiční hororový zážitek, který se vyplatí hrát několikrát. V Men of Medan a dalších budoucích hrách z The Dark Pictures Anthology bude větvený příběh, jenž může dopadnout všelijakými způsoby. Jedna událost ovlivňuje jinou a jedno na pohled bezvýznamné rozhodnutí může výrazně ovlivnit další děj.

Nebudu moc zabíhat do detailu příběhu. Řekneme si akorát to, že skupina přátel se rozhodla hledat poklad u potopeného vraku. Nastává ale zvrat a skupinka se dostává rychle do problémů, které pramení ze starého tajemství lodi Ourang Medan. Zápletka je inspirovaná událostmi, které se podle mnohých opravdu staly. Jde o záhadné zmizení lodě Ourang Medan v Indonésii krátce po druhé světové válce. Nákladní holandská loď vyslala S.O.S. signál a radista měl vysílačkou informovat nedalekou americkou loď Silver Star o tom, že posádka Ourang Medan umírá a pravděpodobně to čeká i jeho. Když druhá loď dorazila k Ourang Medan a posádka se dostala na palubu, zjistila, že všichni zemřeli, včetně radisty. Přivolaný lékař konstatoval záhadnou smrt. Ani jedna z obětí neměla na sobě známky násilí, všechna těla byla podivně pokroucená a indikovala známky velkého strachu. Silver Star chtěla Ourang Medan odvléct do přístavu, v tom ale začala loď plná mrtvých těl hořet. K výbuchu došlo pravděpodobně kvůli poškozeným kotlům, ale vyrojila se celá řada hypotéz a spekulací, které využívají autoři Man of Medan.

Pokud se vám Man of Medan zamlouvá, hra vyjde 30. srpna 2019 ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Další hry z kolekce The Dark Pictures Anthology se budou věnovat jiným příběhům, s jinými hrdiny a vyjdou postupně v následujících letech.

, , , , , , , ,

The Dark Pictures: Man of Medan

Man of Medan představuje první titul z herní hororové sbírky The Dark Pictures Anthology od studia Supermassive Games, kde se 4 mladí Američané vydávají na dobrodružnou plavbu za potápěním s cílem najít legendami opředený vrak lodi z druhé světové války.

Datum vydání: 30.08.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře The Dark Pictures: Man of Medan
[reklama]
[reklama]

Komentáře