Nové díly ze sérií Splinter Cell, Watch Dogs a BioShock, alternativní verze Nintenda Switch a další předpovědi analytiků

Analytik Michael Pachter vytáhl svou zaprášenou křišťálovou kouli a přináší nám svou věštbu na rok 2019. Pachter v letošním roce očekává návrat známých herních sérií. V následujících měsících máme hodně slyšet od společností Ubisoft a Bethesda. Francouzský vydavatelský dům Ubisoft má uvést na trh hned čtyři velké hry. Kromě oznámeného pirátského titulu Skull & Bones (námořní bitvy ve stylu Assassin’s Creed IV: Black Flag) se má jednat o třetí díl hackerské akce Watch Dogs, dlouho očekávaný návrat tajného agenta Sama Fishera ve Splinter Cell (hurá!) a taktickou akci Rainbow Six.

O poslední trojici jsme dlouho neslyšeli. Absence Assassin’s Creed otevírá pro letošní rok prostor jiným hrám. Mezeru by klidně mohl zaplnit třetí Watch Dogs a Splinter Cell. O obou titulech se hojně spekuluje. Jist si ale nejsem u Rainbow Six. Vývojáři z Ubisoftu již návrat této značky připravovali, ale nakonec se rozhodli vsadit na kooperativní zážitek a my jsme se dočkali Rainbow Six: Siege.

[reklama]

Analytik Michael Pachter

Nečekanou prognózu má Michael Pachter k firmě Bethesda. Podle analytika uvidíme Elder Scrolls VI již v roce 2019. To si ale Pachter dělá spíše legraci. Šestý díl TES byl oznámen na E3 2018 a dle Bethesdy se jedná o dlouhodobý projekt, jenž jen tak nevyjde. Má být určen až pro novou generaci konzolí.

[reklama]

Se svou prognózou se pochlubili i další tři přední analytici. Server GamesIndustry.biz se od nich dozvěděl, že vydavatelství Take-Two má letošní rok kromě GTA Online, Red Dead Online a již tradičnímu NBA 2K věnovat novému BioShocku a dalšímu dílu Grand Theft Auto. Pachter BioShock a GTA očekává nejpozději v roce 2020. To Activision Blizzard se má rozhodnout nabídnout Blackout mód (Battle Royale) z Call of Duty: Black Ops 4 a Overwatch zdarma. First-person střílečka Overwatch má přejít na free-to-play prý v červnu.

Dr. Serkan Toto z firmy Kantan Games si myslí, že nová generace konzolí nevyjde v letošním roce. V následujících měsících má být akorát představena. Získáme prý konkrétní informace, včetně důrazu na cloud a různé modely předplatného, aby byl nachystán start na rok 2020.

Je ohroženo dominantní postavení Steamu? Toto to odmítá s tím, že i přes Epic Games Store s nižšími provizemi zůstane na počítačích dominantní platformou právě Steam od Valve. Včera s Epicem oznámil spolupráci Ubisoft, The Division 2 nebude prodávat na Steamu, ale Uplay a právě Epic Games Storu.

Piers Harding-Rolls z IHS Markit zase předpovídá dvě alternativní verze Nintenda Switch – takzvané Pro a Lite. Ta druhá, menší, má kompenzovat zájem o handheld 3DS. Oproti tomu Pro bude asi výkonnější verze s větším zaměřením na hraní v doku u televize. Switch se má zároveň stát nejprodávanější konzolí v roce 2019 a Sony krom oznámení PlayStationu 5 předvede i další verzi headsetu pro virtuální realitu, PlayStation VR.

Pokud máte strach ze streamování her, tak cloud nemá mít ještě několik let dominantní postavení. Místo toho mají vzniknout další digitální distribuční platformy a další služby s předplatným.

Připomeňme jiná slova Pachtera. Analytik před několika týdny prohlásil, že PS5 bude podporovat rozlišení 4K, 240FPS a samozřejmě PlayStation VR.

, , , , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře