Nové informace o hororové survival akci S.T.A.L.K.E.R. 2. Hra nás zavede do sci-fi verze Černobylu

Dodnes vzpomínám na temnou atmosféru herní série S.T.A.L.K.E.R. od ukrajinského studia GSC Game World, které hráčům ukázalo uzavřenou zónu Černobylské jaderné elektrárny a s ní vědeckofantastické dopady jedné z největší katastrof lidstva, včetně mutantů. Do těchto nebezpečných a pro mnohé přitahujících míst se za pár let budeme moci znovu vypravit a užít si dobrodružství v připravované hře Stalker 2, která by snad měla vyjít v roce 2021 minimálně na počítače a poté možná i na konzole.

Vývojáři po určité době promluvili a prozradili nové informace. Věnovali se inspiraci, která pro ně představuje zejména původní trilogii série (Shadow of Chernobyl, Clear Sky a Call of Pripyat). Chtějí vytvořit jedinečnou atmosféru, která hráče vtáhne do hry podobě jako to dokázal původní Stalker. Tentokrát ale s nejlepšími dostupnými technologiemi v moderní grafické podobě, což pravděpodobně znamená podporu ray tracingu v reálném čase a možná i fotorealistickou grafiku, jak nám některé jiné tituly dokázaly ukázat.

[reklama]

Ze seznamu možných přání mohou fanoušci v klidu škrtnout battle royale. Žádnou variantu na tento populární mód v GSC GameWorld neplánují. Místo toho pracují na nástrojích pro modifikace, aby komunita vytvářela nový obsah do hry. V současné době ale není jisté, zda budou nástroje dostupné v den vydání hry. Mohou dorazit krátce poté.

V neposlední řadě GSC GameWorld smetli ze stolu virtuální realitu. Žádné takové plány nemají, což je nejspíš dobře. Takhle se budou věnovat čistě vývoji hry, místo jiným možnostem, které jsou dnes stále jen okrajovou záležitostí.

[reklama]

Pokud máte zájem, můžete se podívat na celý rozhovor, který je v ruštině s anglickými titulky.

, , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře