Nové informace o hře Sekiro: Shadows Die Twice od autorů Dark Souls

Firma FromSoftware se s námi opět podělila o nové info k připravované hře Sekiro: Shadows Die Twice. Hry od této společnosti (Dark Souls, Bloodborne) jsou známé svojí extrémní obtížností a nejeden ovladač byl rozflákán při nápisu „You Died“. Proto všichni fanoušci souls her nedočkavě hltají každé informace, které je FromSoftware ochotné vypustit před vydáním hry.

Sekiro: Shadows Die Twice nebude typickým představitelem předchozích značek, bude se lišit v nejednom prvku. Vývojáři však slibují, že pověstná obtížnost bude stále přítomna. Jedna z prvních změn, které si všimneme po spuštění hry je ta, že nám bude přidělena už hotová postava. Nebudeme si ji moct nijak editovat. Celé dobrodružství prožijeme s jednorukým vlkem, kterému chybí levá ruka. Místo ní má železnou protézu. Nějak se nám napříč hrami pomalu rozmáhá pravidlo prostatických končetin…

[reklama]

Další velkou změnou je absence multiplayer a různých online prvků. Už žádné zvonění na zvon před obtížným bossem, jenž nás poslal pod kytky už po třicáté. Žádná forma kooperace. Sekiro bude čistě a jen singleplayerové. Dále bude přidána možnost si hru pauznout. Mě osobně tento prvek velmi chyběl v Bloodborne.

Další ze změn je, že po smrti neztrácíme žádné zkušenosti ani zlato. Tentokrát se nesbírají duše nebo krev. S tím je spjatá další novinka, a to RPG prvky; už si nebudeme vylepšovat svoje staty. V Sekiru bude tzv. skill tree, tedy strom dovedností.

[reklama]

Stromů dovedností bude hned několik. Shinobi tree, strom zaměřený na agilitu a útoky s plošným poškozením. Samurai tree, klasický strom pro boj zblízka a vysoké poškození. Poslední strom bude zaměřen na naši robo ruku. Záleží jen na nás, kterou cestu zvolíme.

Já změny určitě vítám. Otvírá nám to všem nové možnosti a odlišný postup hrou než v minulosti. V současné době japonské studio FromSoftware pracuje na dalších dvou hrách, ke kterým nezveřejnila zatím žádné bližší informace. Nicméně největší část komunity stále tajně doufá v pokračování Bloodborne. Tak jako já.

Další informace budou jistě přibývat s přibližujícím dnem vydání. Jste fanoušci souls her? Máte v plánu si Sekiro: Shadows Die Twice zahrát?

Na Sekiro: Shadows Die Twice se můžeme těšit 22. března na PS4, Xbox One a PC. Nové informace přinesl Game Informer.

, , , , ,

Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice, nová akční adventura od autorů hardcore RPG titulů Dark Souls a Bloodborne, se odehrává v japonském fantasy světě 16. století, takzvaném Sengoku. Stanete se válečníkem, jenž chrání svého pána a jeho rodinu.

Datum vydání: 22.03.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Sekiro: Shadows Die Twice
[reklama]
[reklama]

Komentáře