Nový Xbox vyjde koncem roku 2020. Konzole se pochlubí 120 snímky za sekundu, rozlišením 8K nebo ray tracingem

Společnost Microsoft na E3 představila první informace o takzvaném Projektu Scarlett. Jde o novou generaci konzole americké korporace, která vyjde na konci roku 2020. Nástupce Xboxu One X se pochlubí možností přehrávat hry až při 120 snímcích za sekundu a podporou rozlišení 8K. Dále mají vývojáři her k dispozici technologii ray tracing, tedy sledování paprsků v reálném čase.

Bohužel neznáme oficiální název konzole ani její podobu. Tohle vše zatím Microsoft tají. Co se hardwaru týče, konzole bude vybavena procesorem Zen 2 a grafickým čipem Navi od AMD. Pro Microsoft, stejně jako pro Sony u PlayStationu 5, je důležité zkrátit dobu načítání her, což umožní rychlý SSD disk. Microsoft zmínil rovněž operační paměť GDDR6, jež se vyznačuje vysokou šířkou pásma. Díky tomu všemu má být nový Xbox čtyřikrát výkonnější než současný Xbox One X.

[reklama]

„Konzole je vytvořena a optimalizována pro jeden jediný účel, hraní her,“ prohlásil Phil Spencer, vedoucí Xbox divize, během tiskové konference Microsoftu v Los Angeles.

První hrou pro Projekt Scarlett bude střílečka Halo Infinite od studia 343 Industries, která přinese nový příběh oblíbeného hrdiny Master Chiefa. Kromě tohoto Halo je pro Microsoft důležitá zpětná kompatibilita, aby si hráči zahráli i starší tituly vydané na Xbox One, Xbox 360 a první Xbox – zpětná kompatibilita je velkým plusem současného Xboxu One, který umožňuje zahrát si vybrané tituly z generace Xboxu One a prvního Xboxu.

[reklama]

Otázkou zůstává, zda nový Xbox skutečně dokáže všechny hry spustit v rozlišení 8K při 120 snímcích za sekundu. Zdá se mi to nemožné, protože i nejvýkonnější počítače by měly s takovou kvalitou problém. V očích optimisty je pravděpodobnější rozlišení 4K a 60 snímků za sekundu, což by bohatě stačilo. Nemyslíte?

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře