Nvidia má problém. Grafické karty GeForce RTX se moc neprodávají a firmě klesají příjmy

Americká společnost Nvidia má problém. Na podzim loňského roku uvedla do prodeje novou sérii svých grafických karet, s označením NVIDIA GeForce RTX. Od nové série, která je nástupcem oblíbených GTX, se hodně očekávalo, ale u hráčů takové nadšení nevzbudila. Grafické karty GeForce RTX se moc neprodávají a firmě klesají příjmy.

Vše vyplývá z finančních výsledků za čtvrté čtvrtletí roku 2018. Data ukazují, že grafické karty mají o 45 procent horší příjmy než před rokem stejnou dobou. Nvidia se netají horšími prodeji nové řady svých grafických karet, zejména u RTX 2070 a 2080. Očekávala od ní rozhodně více, když podporuje technologii ray-tracing – sledování paprsků v reálném čase.

[reklama]

Nvidia se domnívá, že hráči čekají na další hry s podporou ray-tracing, aby investovali do nové grafické karty. V současné době lze výsledky pozorovat u her Metro Exodus, Battlefield V a Shadow of the Tomb Raider. Dalším problémem dle Nvidie je samotné uvedení nové řady na trh. GeForce RTX jsou prvními modely, které vyšly nejprve s výkonnější variantou GPU. Až o pár měsíců později byly nabízeny levnější modely.

Celkové tržby společnosti Nvidia ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018 činí 2,2 miliardy dolarů.

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře