Nvidia představila herní grafické karty řady GeForce RTX Super

Společnost Nvidia dnes rozšířila řadu svých herních grafických karet představením nových modelů GeForce RTX 2060 SUPER, GeForce RTX 2070 SUPER a GeForce RTX 2080 SUPER. Mají za cíl přinést nejlepší výkon ve svých třídách a samozřejmě také nabídnout sledování paprků v reálném čase (anglicky ray tracing) ve hrách nové generace.

Nové grafické karty GeForce RTX SUPER jsou výsledkem téměř ročních prací na optimalizaci architektury a výrobního procesu. V porovnání s ostatními GPU ve svých třídách mají nabídnou nejvyšší výkon ve hrách spolu s nejlepší energetickou efektivitou. Hráčům také přinesou nekompromisní kombinaci špičkového výkonu a skvělých funkcí, píše společnost Nvidia.

[reklama]

“Ekosystém zajišťující ray tracing v reálném čase je ohromný – desítky milionů GPU, průmyslové standardy mezi API, nejlepší herní enginy a soupiska herních sérií plná hvězdných titulů,” říká Jeff Fisher, seniorní viceprezident PC divize ve společnosti NVIDIA. “Přímo zabijácká řada GPU SUPER přináší náročným PC hráčům ještě více výkonu a zajišťuje, že budou připraveni na nadcházející vlnu nejočekávanějších herních titulů s podporou ray tracingu v reálném čase.”

[reklama]

Ray tracing je pokročilá grafická technika původně používaná ve filmech pro vytvoření velmi realistických vizuálních efektů. Pouze GPU GeForce RTX využívají hybridní architekturu pokročilého stínování, programovatelného ray tracingu a výpočetních jader, aby ve hrách nabídnuly ray tracing v reálném čase. Ray tracing je podporován v průmyslových standardech mezi API včetně Microsoft DirectX Raytracing (DXR) a Vulkan. Stejně tak jej podporují enginy využívané herními vývojáři, mezi něž patří Unreal Engine, Unity, Frostbite, id Tech, Northlight, 4A Engine a další.

Veletrhy Computex a E3, které proběhly minulý měsíc, znamenaly pro ray tracing v reálném čase významný milník. Řada vývojářů totiž oznámila využití této technologie pro vytvoření okuzlující vizuální stránky svých nadcházejících her. Call of Duty: Modern Warfare, Control, Cyberpunk 2077, Doom Eternal, Sword and Fairy 7, Watch Dogs: Legion a Wolfenstein: Youngblood rozšíří seznam očekávaných významných titulů, jež budou ray tracing využívat a připojí se tak například k Battlefield V, Metro Exodus, Quake II RTX, Shadow of the Tomb Raider, nebo Stay in the Light (hra je aktuálně v režimu předběžného přístupu), které jej již podporují.

Nová řada GPU RTX SUPER se připojí k již dostupné nabídce modelů sahající od GeForce RTX 2060 (jde o první krok k RTX výkonu) po GeForce RTX 2080 Ti (nejlepší herní GPU na světě).

GeForce RTX 2060 SUPER – Doporučené ceny od 10 999 Kč, dostupná 9. července

  • až o 22 % rychlejší (v průměru o 15 %) než RTX 2060
  • 8 GB GDDR6 – o 2 GB více než RTX 2060
  • Rychlejší než GTX 1080
  • 7+7 TOPs (FP32+INT32) a 57 Tensor TFLOPs

GPU GeForce RTX 2070 SUPER – Doporučené ceny od 13 499 Kč, dostupná 9. července

  • až o 24 % rychlejší (v průměru o 16 %) než RTX 2070
  • Rychlejší než GTX 1080 Ti
  • 9+9 TOPs (FP32+INT32) a 73 Tensor TFLOPs

GPU GeForce RTX 2080 SUPER – Doporučené ceny od 18 999 Kč, dostupná 23. července

  • Propustnost paměti navýšena až na 15,5 Gbps
  • Rychlejší než TITAN Xp
  • 11+11 TOPs (FP32+INT 32) a 89 Tensor TFLOPs

GPU GeForce RTX ve hrách podporují řadu špičkových a pokročilých funkcí. Kromě toho, že jako jediné GPU umožňují ray tracing v reálném čase, nabízejí řádový nárůst AI procesního výkonu díky NVIDIA Deep Learning Super Sampling (až 130 Tensor TFLOPs) a jsou také jediné, které podporují pokročilé funkce jako Mesh Shading a NVIDIA Adaptive Shading (NAS).

NAS také podporuje Variable Rate Shading včetně adaptivního stínování obsahu i pohybu pro dosažení nejvyšší kvality obrazu spolu s maximálním výkonem a také Foveated Rendering, který v kombinaci se sledováním pohybu očí vykresluje detaily v závislosti na směru hráčova pohledu s cílem nabídnout zážitek z VR nové generace.

Od 9. července dostanou hráči po omezenou dobu při nákupu vybraných grafických karet GeForce RTX 2060 SUPER, GeForce RTX 2070 SUPER nebo GeForce RTX 2080 SUPER a také PC sestav či netbooků s nimi jako dárek dvě cenami ověnčené hry s podporou ray tracingu v reálném čase. Půjde o Control a Wolfenstein: Youngblood v celkové hodnotě 90 dolarů.

GPU GeForce RTX 2060 SUPER, RTX 2070 SUPER a RTX 2080 SUPER budou dostupné v různých variantách od předních výrobců jako ASUS, EVGA, Gainward, Gigabyte nebo MSI, ať už se základními takty nebo továrně přetaktované. Herní systémy s GeForce RTX SUPER nabídne např. Acer, Alienware, Dell, HP nebo Lenovo a také přední výrobci PC sestav po celém světě.


Zdroj: tisková zpráva

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře