Obrovská poušť v Metro Exodus připomíná Šíleného Maxe

Při pohledu na poušť post-apokalyptické akce Metro Exodus se mi vybavil Šílený Max, respektive akční adventura Mad Max z toho universa, kterou v září 2015 na PC, PlayStation 4 a Xbox One vydala společnost Warner Bros. od Avalanche Studios (tvůrci série Just Cause). Podívejte se na čerstvé gameplay záběry od zahraničních magazínů a doprovodné obrázky, zda to vidíte stejně jako já.

Hlavní novinkou je svět. Ten je rozdělen do čtyř samostatných a velkých oblastí, které zahrnují velkou část ruské divočiny, kde vás čekají nejen hlavní příběhové úkoly, ale i ty vedlejší, kupříkladu od Any, manželky hlavního hrdiny Arťyoma. S mutanty a jinými přeživšími po jaderné katastrofě nebudete bojovat pouze ve zničeném a temném moskevském metru, ale vůbec poprvé vylezete na povrch a zažijete tenhle svět na jaře, během léta, pochmurného podzimu i nukleární zimy.

[reklama]

My se dnes podíváme na léto, lépe řečeno do obrovské pusté pouště v oblasti Kaspického moře, kde budou číhat všelijací nepřátelé, včetně obrovských písečných červů. Nejlepší je tuhle lokalitu prozkoumat ve vozidle. Nemusíte se ale bát, zavítáme i pod zem, třeba do opuštěného vojenského bunkru hluboko pod povrchem kaspické pouště. Bunkr je domovem zmutovaných pavouků, škorpiónů a další havěti. Zapomínat bychom neměli ani na temné bytosti vystupující ze stínu. Touto pasáží ze stísněného prostoru se vývojáři ze studia 4A Games vracení ke kořenům série Metro, což fanoušci jistě ocení.

Zahraniční novináři píšou, že Metro Exodus je těžké a stále se při hraní budeme čas od času bát. Obraz je často rozmazán, ale to je schválně, se zbraněmi se těžko střílí a nábojů je málo, stejně jako u předchůdců. Zkrátka přežít v tomhle post-apokalyptickém světě nemá a nebude procházka parkem. A to je dobře, no ne?

Těšíte se na Metro Exodus? Hra vyjde již 15. února 2019 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. U nás navíc s českou lokalizací.

Přečtěte si o Metru Exodus i tyhle novinky:

 

, , , , , , , ,

Metro Exodus

Artyoma čeká další dobrodružství. Musí utéct z metra a vést stoupence na cestě přes post-apokalyptické Rusko. Metro Exodus je příběhová akce z pohledu první osoby. Prozkoumáte ruskou divočinu napříč obrovskými, nelineárními úrovněmi při sledování příběhu, který vás provede celým rokem přes jaro, léto a podzim až do hlubin jaderné zimy. Příběh je inspirován románem Metro od Dmitrije Glukhovského.

Datum vydání: 15.02.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Metro Exodus
[reklama]
[reklama]

Komentáře