Očekávané akční RPG Cyberpunk 2077 od autorů Zaklínače doprovodí kniha o herním světě

Studio CD Projekt RED už mnohokrát spolupracovalo se společností Dark Horse na tvorbě všemožných doprovodných materiálů spojených s herní trilogií Zaklínače, potažmo karetním Gwentem. Jedním z plodů této spolupráce byla kniha Zaklínač a jeho svět (v originále The World of the Witcher), která shrnovala ty nejdůležitější informace o světě, v němž se hry CD Projektu RED odehrávají. A protože kooperace polských tvůrců s Dark Horse asi hned tak neskončí, nejspíš by nás nemělo překvapovat, že chystaný Cyberpunk 2077 doprovodí podobně koncipovaný knižní titul.

Dark Horse ve spolupráci s CD Projektem RED připravuje knihu nazvanou The World of Cyberpunk, která se objeví na zahraničním trhu 21. dubna 2020, tedy týden po vydání samotné hry (k němu dojde 16. dubna). Autoři slibují 200 barevně tištěných stran v pevné vazbě, díky nimž bude mít každý čtenář možnost seznámit se s historií, postavami a světem Cyberpunku 2077.

[reklama]

V knize nebudou chybět informace o okolnostech vzniku státu Free State of California, v němž je hra zasazena, ani o různých částech města Night City, ústředního dějiště Cyberpunku 2077. Jak se dočteme třeba na Amazonu, kde je již fyzické vydání knihy v předprodeji za 39,99 dolarů (cca 900 korun), The World of Cyberpunk se zaměří také na gangy, technologie, kybernetické implantáty, zbraně či vozidla, s nimiž se při hraní setkáme.

Zatím nicméně nemáme k dispozici informace, zda vyjde The World of Cyberpunk oficiálně u nás. Dalo by se namítnout, že Zaklínač a jeho svět u nás přece vyšel v kompletně lokalizované podobě. Nezapomínejme ale na to, že ačkoliv je Cyberpunk 2077 jednou z nejočekávanějších her současnosti, značka Zaklínač má u nás stále podstatně silnější zvuk, zatímco místní popularita Cyberpunku byla donedávna dost diskutabilní. Tato skutečnost nejspíš bude hrát při případném rozhodování, zda má české vydání knihy smysl, zásadní úlohu, tudíž zatím nezbývá než čekat na jakékoliv oficiální informace. Nebo na jejich absenci. Je ale nutné vědět, že kniha Gwent – Výtvarné umění zaklínačské karetní hry – se špatně prodávala a spousta kusů dodnes leží na skladech. Je tak otázkou, zda vydavatelství Crew bude chtít investovat do knížky o Cyberpunku 2077.

[reklama]

Cyberpunk 2077 vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One 16. dubna 2020. Všechny tři verze hry nabídnou profesionální české titulky.

, , , , , , ,

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 je akční sci-fi RPG od autorů Zaklínače z polského studia CD Projekt RED.

Datum vydání: 16.04.2020 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Cyberpunk 2077
[reklama]
[reklama]

Komentáře