Oceněny nejlepší hry výstavy E3 2019. Cenu si odnáší remake Final Fantasy VII i Cyberpunk 2077

Dva týdny po zavření bral losangelského výstaviště známe nejlepší hry letošní E3. Ceny Game Critics Awards si na poličkách vystaví vývojáři z celého světa. Ale tu nejdůležitější získává japonská společnost Square Enix za připravovaný Final Fantasy VII Remake pro PlayStation 4. Předělávka akčního RPG titulu z roku 1997 zaujala kritiky a stala se nejlepší hrou E3 2019, nejlepší konzolovou hrou a nejlepší hrou na hrdiny (RPG). Remake má vyjít 3. března 2020.

V hlavních kategoriích byly nominovány pouze hry, které si mohly návštěvníci zahrát. Tou nejoriginálnější bylo zvoleno singleplayerové sci-fi RPG The Outer Worlds od studia Obsidian Entertainment, které vyjde 25. října 2019 na PC, Xbox One a PlayStation 4. Nejlepší střílečkou a nejlepší PC hrou je zase oceněn krvavý Doom Eternal, jenž zavírá na monitory a televizní obrazovky 22. listopadu 2019.

[reklama]

Pokud máte rádi arkádové závody, kritici z E3 ocenili čerstvou novinku Crash Team Racing Nitro-Fueled, zatímco u sportovní hry kraloval eFootball PES 2020, u strategie John Wick Hex a u rodinné hry Luigi’s Mansion 3. Nejlepší multiplayer bude mít zřejmě nové Call of Duty: Modern Warfare a jako akční adventura zaujal titul Watch Dogs Legion, který hráčům umožní hrát za kteroukoliv postavu ve futuristickém Londýně.

[reklama]

Příznivci virtuální reality by se měli těšit na Phantom: Covert Ops pro Oculus a nadšenci do nezávislých her zase směřovat svou pozornost na interaktivní thriller 12 Minutes. Studio Bungie za sci-fi střílečku Destiny 2 získalo cenu za to, že hru obohacuje o nový obsah. To Microsoft si vysloužil cenu za druhou sérii ovladače Xbox Elite Wireless Controller.

A speciální cenu za grafiku má Cyberpunk 2077, kyberpunkové akční RPG od CD Projektu RED, kteří stojí za trilogií Zaklínače.

Her, které mohly vyhrát byla celá řada. Mezi poražené se řadí Borderlands 3, Star Wars Jedi: Fallen Order, Bleeding Edge, Control, The Legend of Zelda: Link’s Awakening, Wolfenstein: Youngblood, Minecraft Earth, Gears 5, F1 2019, Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020 nebo Desperados 3.

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře