Organizátorům veletrhu E3 unikly osobní údaje více než 2000 novinářů, YouTuberů a tvůrců her

Veletrh E3 je největším svátkem ve světě počítačových her, který v Los Angeles během jednoho červnového týdne navštíví tisíce novinářů, analytiků, známých YouTuberů a tvůrců her z celého světa. Organizátoři se snaží brány výstaviště Convention Center otevírat i pro širokou veřejnost, ale pár věcí se letos nepovedlo a nebude se na tento ročník vzpomínat zrovna v dobrém. Nejprve zamrzela účast společnosti Sony. Mnohem horší je ale událost, která se stala o proběhnutém víkendu.

Organizace ESA o víkendu chybovala a na oficiální internetové stránce E3 byla veřejně dostupná tabulka obsahující osobní údaje mnoha novinářů a dalších osob, včetně jejich e-mailových adres, telefonních čísel a fyzických adres. Tabulka byla ze stránek rychle odstraněna, ale to už si našla cestu na různá herní fóra a webové stránky. Novináři pro akreditaci na veletrh často využívají adresy své redakce, ale spousta YouTuberů a nezávislých tvůrců her uvedla své osobní adresy, které mohou být teď zneužity. Navíc se objevily první případy obtěžování přes telefon.

[reklama]

„Členům a vystavitelům poskytujeme seznam médií na webových stránkách, které jsou chráněny heslem, aby mohli dotyčné novináře, YouTubery atd. pozvat na své tiskové konference a prezentace. Za více než 20 let se neobjevil žádný problém. Když jsme se dozvěděli o úniku dat, odstranili jsme sekci ze stránek a ujistili jsme se, že seznam již není dostupný. Omlouvám se za nepříjemnosti. Podnikli jsme kroky k tomu, aby se to neopakovalo,“ napsali organizátoři E3 všem novinářům a pozvaným lidem, kterých se problém týká.

Mezi akreditovanými byli i lidé z Evropy. Organizátoři z ESA tedy porušili i GDPR a můžou hrozit soudní tahanice, které mohou ovlitnit další ročníky veletrhu E3. Nejčernějším scénářem je konec E3 ve formátu, který známe. Doufejme, že celá tato událost nebude mít nepříznivý dopad na videoherní průmysl a že si ESA dá příště více záležet na zabezpečí osobních údajů.

, , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře