Oznámení PS5 negativně ovlivnilo prodeje PS4, přiznal finanční ředitel Sony

Minulý týden společnost Sony se světem oslavila velký a zároveň důležitý milník. Konzole PlayStation 4 dohromady prodala 100 milionů kusů. Úspěchu konzole dosáhla za pouhých 5 let a 7 měsíců, což z ní dělá nejrychleji prodávanou konzoli, ale v celkových číslech na PS2 (více než 155 miliónů prodaných kusů) ještě ztrácí. A vypadá to, že nejprodávanější konzoli všech dob ani nedožene. Finanční ředitel Sony totiž přiznal, že potvrzení nové generace PlayStationu negativně ovlivnilo prodeje PS4. Ty zpomalují.

V prvním čtvrtletí fiskálního roku (od dubna do června) měly obchody k dispozici 3,2 milionu kusů PS4. Jde o stejné číslo, které bylo evidováno i v minulém roce za stejné období. Sony ale očekávala, že o PS4 bude letos větší zájem. Na setkání s investory to přiznal finanční ředitel Sony – Hiroki Totoki. Ten za hlavní důvod nižších prodejů PS4 označit oznámení nové generace PlayStationu. Konzole, která se s pravděpodobností bude jmenovat PS5, byla před pár měsíci oficiálně potvrzena a společnost postupně zveřejnila několik prvních detailů.

[reklama]

Manažer se domnívá, že dalším důvodem je nedostatek velkých titulů, které by zvýšily prodeje, respektive by si kvůli nim lidé konzoli koupili. Přesně takovými hrami byly loni God of War a Detroit: Become Human.

Společnost Sony jako odpověď na nižší prodeje upravila předběžné prognózy: očekává, že do konce současného fiskálního roku (do března 2020) prodá 15 miliónů kusů namísto dříve očekávaných 16 miliónů. Ve stejném období Sony očekává i nižší zisky z prodeje her třetích stran (od jiných vydavatelských společností) a nižší příjmy z bezplatných battle royale her jako je Fortnite nebo Apex Legends.

[reklama]

Nižší prodeje PS4 po odhalení nové generace nejsou překvapivé. Je možné, že mnoho hráčů si koupi rozmyslelo a čeká na vydání nové konzole od Sony. Na druhou stranu, letos vyjde ještě několika zajímavých PS4 exkluzivit: MediEvilConcrete Genie a Death Stranding. V příštím roce má následovat The Last of Us: Part IIGhost of Tsushima.


Zdroj: gamespot.com

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře