Pán prstenů se vrací do světa videoher s příběhovou akční adventurou zaměřenou na cestu Gluma

Po akčně laděných open-world adventurách Shadow of Mordor a Shadow of War, které se vyznačovaly krutými souboji, masivním otevřeným světem a unikátním systémem nepřátel, si malinko odpočineme a užijeme si příběhové pozadí v právě oznámené akční adventuře The Lord Of The Rings – Gollum. Než se zaměříme na samotnou hru, měl bych vysvětlit, že Shadow of Mordor a Shadow of War od Warner Bros. jen z části využívá svět Pána prstenů, zatímco Gollum bude oficiálně licencovaná hra se vším všudy.

Společnost Daedalic Entertainment v tiskové zprávě prozradila, že příběh hry Gollum se soustředí na Sméagola a Jeden prsten, který vládne všem. Příběhová akční adventura slibuje zachování věrnosti světa (a love), ale zároveň prozkoumá nové události a podrobnosti týkající se cesty známého Gluma, který byl dříve hobitem stejně jako Frodo.

[reklama]

„Ukážeme vám příběh Gluma z pohledu, který jste nikdy předtím neviděli, o kterém jste nečetli. Zůstaneme věrní legendárním knihám J.R.R. Tolkiena,“ slibuje generální ředitel Daedalicu Carsten Fichtelmann. Hra má následovat život Sméagola před i po jeho proměně v Gluma. Němečtí Daedalic by tento nelehký úkol mohli zvládnout, specializují se na příběhové hry a když jim pomohou lidé z Middle-earth Enterprises mohlo by to fungovat – nepůjde o žádnou point-and-click adventuru, ale o právoplatné akční dobrodružství s příběhem.

The Lord Of The Rings – Gollum je vyvíjen v interním studiu společnosti Daedalic na technologii Unreal Engine 4 a vyjde v roce 2021 na PC a „všechny relevantní konzolové platformy té doby“ – pravděpodobně se jedná o konzole současné generace i jejich plánované nástupce.

[reklama]

V tiskové zprávě je naznačeno, že Gollum nebude jediným titulem, jenž vzejde z partnerství mezi Daedalic Entertainment a Middle-earth Enterprises.


Zdroje: tisková zpráva

, , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře