Plán pro dodatečné rozšíření God of War byl příliš ambiciózní

Po vydání skvělého God of War byla hra rozšířena jen o fotografický režim s úpravou screenshotů a New Game Plus. Fanoušci ale dychtí po dalším dobrodružství v severských zemích a chtějí vědět, jak může příběh Krata a jeho syna Atrea pokračovat. Na rozuzlení si ale musíme počkat.

Cory Barlog, jenž vedl vývoj God of War a vymyslet příběh o emocionálním vztahu otce se synem (prý z vlastní zkušenosti), prozradil, že měl plán na rozšíření, ale ten byl až příliš ambiciózní.

[reklama]

„Měl jsem zábavný nápad na DLC, který se mi fakt líbil. Rád bych na něm pracoval, ale byl příliš ambiciózní,“ prozradil Barlog. „Všichni mi říkali: Kámo, tohle není DLC, tohle je moc velký.“

Jak ambiciózní plán byl? Barlog ho přirovnal k Left Behind pro The Last of Us a Uncharted: Lost Legacy, samostatnému rozšíření Uncharted 4, které vyšlo rok po uvedení hlavního dílu a místo Nathana Drakea se zaměřilo na dvě sympatické hrdinky. Ty také hledaly poklad.

[reklama]

PlayStation 4 exkluzivita God of War (u nás vyšla s českými titulky) se podle The Game Awards 2018 stala hrou roku. Jsem si jist, že spousta hráčů by ocenila rozšíření příběhu, klidně ve formě samostatné hry. Možná se ho dočkáme a pokud ne, tak Cory Barlog má dostatek nápadů na další díl. Ostatně o tom mluvil už před několika měsíci a Sony nebude mít důvod neinvestovat peníze do dalšího dílu.

Barlog je s odvedou prací na God of War spokojený. Jediného, čeho lituje, tak je absence Photo módu a New Game Plus při vydání hry. Místo toho jsme tyto dvě funkce obdrželi později v bezplatných aktualizacích. Vadí to ale někomu?

, , , , ,

God of War

Pomstu olympským bohům má Kratos za sebou a teď se pohybuje v říši severských božstev a netvorů. V tomto tvrdém a nelítostném světě bude nejen muset bojovat o přežití a zároveň učit svého syna, aby dokázal totéž… ale také se bude snažit zabránit mu, aby opakoval krví potřísněné omyly, jichž se Duch Sparty dopustil.

Datum vydání: 20.04.2018 Platforma: PS4 Lokalizace: České titulky

Více informací o hře God of War
[reklama]
[reklama]

Komentáře