PlayStation 5: Vývojová verze konzole má údajně trojnásobný výkon PS4 Pro

Nová generace PlayStationu v letošním roce nevyjde, přesto se o nové konzoli v posledních týdnech hojně diskutuje. Nově přichází se svou troškou společnost AMD, která pro budoucí PlayStation vyrábí nové procesory a grafické čipy.

„Jsme velmi poctěni a hrdí, že jsme součástí nové generace PlayStationu od Sony,“ uvedla generální ředitelka AMD Lisa Su v rozhovoru s Jimem Cramerem. „Milujeme hry. Je to dlouhodobý a růstový trh pro AMD. Společně se Sony jsme udělali něco, vytvořili jsme speciální omáčku. Těšíme se, co dokáže nová generace PlayStation a jsem ráda, že jsme její součástí.“

[reklama]

Co je speciální omáčka Lisa Su nevysvětlila. Možná má PlayStation 5 něco speciálního, o čem zatím nevíme. Hlavní architekt PlayStation Mark Cerny v polovině dubna poprvé promluvil o PS5. Novou konzoli pohání osmijádrový procesor třetí generace Ryzenu na nové 7nanometrové mikroarchitektuře. Grafiku má na starost speciálně upravený čip Radeon Navi, umožní podporu sledování paprsku v reálném čase (ray tracing). Konzole je vybavena také vlastní jednotkou určenou pro prostorový 3D zvuk, aby se konečně audio pohnulo z místa. Velký skok má zajistit SSD disk, Cerny tvrdí, že velmi zrychlí načítání her a umožní vývojářům nové věci.

Nedávno jsme tu měli informaci o investici. Sony má do nové generace PlayStationu investovat 250 milionů eur, avšak konzole má vyjít nejdříve v dubnu 2020. Může se opakovat situace jako u PS4 a PS4 Pro, obě konzole vyšly v listopadu.

[reklama]

Po rozhovoru generální ředitelky AMD se na sociální síti Twitter objevil příspěvek od známého insidera. Benji-Sales prozradil, že vývojová verze konzole PS5 poskytne výkon zhruba 13 Teraflops. To by představovalo trojnásobný výkon ve srovnání s PS4 Pro a dvojnásobný v porovnání s Xbox One X od Microsoftu. Tweet byl od té doby odstraněn, ale Benji-Sales již dříve přinesl informace, které se v budoucnu potvrdily.

Věříte dosavadním spekulacím? S výkonem 13 teraflopů získají vývojáři podstatně více výkonu. Jen pomyslet, co by s nimi dokázala studia Naughty Dog (autoři série Uncharted a The Last of Us), Guerrilla Games (autoři série Killzone a Horizon: Zero Dawn), Santa Monica (autoři God of War) nebo Innsomniac Games (autoři Marvel’s Spider-Man). Vždyť PS4 Pro má 4,12 teraflopů a 6 teraflopů Xbox One X.

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře