Po sedmi letech probouzí Ubisoft sérii The Settlers

Příběhy osadníků v budovatelské strategii The Settlers si před mnoha a mnoha lety užívala spousta hráčů. Já jsem byl mezi nimi. Do dnes vzpomínám, jak jsem postupně budoval svou vesničku, sledoval při práci dřevorubce, těžil nerosty a bránil se hnusným banditům. První díly byly bez pochyb nejlepší. Potom to šlo se sérií postupně z konce a poslední díl The Settlers 7: Paths to a Kingdom z roku 2010 si už ani pořádně nevybavuji, o The Settlers Online ani nemluvě.

Po roce 2011 se série The Settlers odmlčela. Až letos v srpnu na Gamescomu v Kolíně nad Rýnem vydavatelská společnost Ubisoft překvapila a oznámila nové dobrodružství osadníků. Sedmiletá pauza byla potřeba. Německé studio Blue Byte mělo čas se věnovat něčemu jinému (mj. autoři série Anno a prsty mají i ve For Honor a Tom Clancy’s Rainbow Six Siege) a pomalu střádat plány na nový díl. A že jsou ty plány velké. The Settlers se vrátí ve zbrusu novém díle. Díle, jenž má restartovat celou značku a odstartovat novou epickou cestu, která může roky a roky pokračovat.

[reklama]

Na první pohled by měl každý fanoušek poznat, že jde skutečně o The Settlers. Grafika si drží svůj přirozený kreslený styl, který je na dnešní dobu podpořen moderní technologií Snowdrop engine. Ta byla základním kamenem hry Tom Clancy’s The Division. Autoři chtějí na tohle pozlátko naroubovat staré dobré herní mechanismy a ty obohatit novinkami. V současné době se mluví o nutnosti motivovat osadníky k práci, bránění vesnice a útokům na nepřítele, případně o standardních potřebách v podobě jídla. Zkrátka když nebudou mít co do huby, tak od nich nemůžete čekat žádné velké zázraky. Tvůrci si od těchto novinek slibují, že na počítačích nabídnou nové zážitky ve světě The Settlers, včetně emocionální kampaně nebo kooperativního hraní s vedlejšími úkoly a misemi, stejně tak multiplayeru s nespecifikovanými módy. Jistotou je akorát Skirmish. Ten nemůže chybět.

[reklama]

Tak co, pomůžete osadníkům při jejich nelehké cestě? Zemětřesení je vyhnalo z milovaných domovů a oni se musejí pustit do nelehkého dobrodružství, aby našli novou zemi, kde mohou žít. Tu jistě najdou, ale nebude to tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Vydání Ubisoft naplánoval na podzim roku 2019. Do té doby je ještě času dost. Aby nám rychleji utíkal, dorazí 15. listopadu letošního roku historická kolekce, zahrne všech 7 dílů. Ty budou přepracovány, aby bez problémů fungovaly na dnešních, moderních počítačích se známou hratelností, kterou okoření čerstvé prvky, systém jídla a motivace a k tomu kooperace. Tedy to stejné, jako u zbrusu nového dílu. Dle všeho půjde o takový předvoj, abychom věděli, co máme na podzim 2019 čekat. To si nechám líbit. Co vy?

První obrázky z restartu The Settlers

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře