Pohádková puzzle plošinovka Trine 4 se loučí s 3D světem a vrací sérii k 2,5D stylu

Po krátkém a stručném oznámení z října 2018 přichází vydavatelství Frozenbyte s prvními detaily, trailerem a screeenshoty reprezentující pohádkovou puzzle plošinovku Trine 4: The Nightmare Prince pro PC, Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch. Vyjde na podzim 2019.

Nový díl se loučí s 3D světem (z Trine 3) a vrací se k 2,5D stylu z prvních dvou dílů. Vrací se i známí hrdinové Amadeus, Pontius a Zoya, kteří se chystají na nejkomplexnější dobrodružství s úkolem najít ztraceného prince Seliuse, kterého trápí zlé a temné noční můry. Navíc způsobující zmatek v celém království.

[reklama]

Za čaroděje, rytíře a šikovnou zlodějku nás čeká „nejkomplexnější“ dobrodružství lemované pohádkovou a „krásnou“ krajinou se „zajímavými“ přátelskými tvory i nebezpečnými nepřáteli. Dynamické hádanky jsou opět založeny na fyzice a zahrnují oheň, vzduch, světlo, magnety, elektřinu a další elementy, které budou vyžadovat často dovednosti všech tří hrdinů, včetně úplně nových dovedností, o nichž se tisková zpráva nezmiňuje.

Velké lákadlo představuje kooperace pro čtyři hráče, kteří Trine 4: The Nightmare Prince projdou online nebo lokálně na jednom herním přístroji s dostatkem periferií. Taky vám vrtá hlavou, co bude dělat ten čtvrtý hráč, když jsou ve hře jen tři postavy? Bude hrát za prince Seliuse, nebo bude jen dohlížet na tři aktéry a radit jim, jak překonávat překážky (to by moc zábavné asi nebylo…), nebo nás čeká oznámení čtvrtého hrdiny?

Dále se v oznámení píše o bohatých dovednostních stromech s odemknutím různorodých schopností nových dovedností, úplně přepracovaném bojovém systému, nových výzvách, napínavé akci, okouzlujícím soundtracku a řadě náročných bossů.

Je dobré vidět, že se vývojáři od minula (Trine 3 z roku 2015) poučili a hodlají sérii vrátit do rozměru, který této pohádkové puzzle plošinovce sluší nejvíce. Fanouškům se 3D moc nelíbilo a tvrdili, že autoři přechod nezvládli dobře a snažili se vytvořit hru, na kterou neměli potřebné kapacity. Teď se Trine vrací ke svým kořenům.

Pokud se vám Trine 4: The Nightmare Prince hodně zamlouvá a nehráli jste předchozí díly, je pro vás určena Trine: Ultimate Collection se všemi čtyřmi díly, včetně Trine 4. K dostání bude také na podzim letošního roku a přinese ještě fyzickou mapu světa her, originální soundtrack a digitální art book. Dostupná bude ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One v digitálním i fyzickém provedení.

, , , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře