Pohádkové dobrodružství Trine 4 ukazuje řešení hádanek a spolupráci při boji

Jako fanoušek původních dvou dílů pohádkové plošinovky Trine jsem rád, že se vývojáři z finského studia Frozenbyte rozhodli vrátit k původnímu stylu a vyměnit nešťastné 3D zpracování v Trine 3 za mix 2D a 3D. Ten zkrátka sérii sedí mnohem více a dokazují to i reakce hráčů, kteří byli s třetím dílem hodně nespokojeni. Trine 4 tak kráčí ve stopách oblíbených dílů a zve na další dobrodružství plné environmentálních hádanek.

Známá trojice – kouzelník Amadeus, rytíř Pontius a zlodějka Zoya – se znovu setkává, aby tentokrát společně našla a zachránila mladého prince Seliuse. Hráči se ocitnou v magickém pohádkovém světě, který nabízí úrovně odehrávající se v zříceninách, strašidelné hrobce, klidném březovém háji i v lese plném borůvek. V těchto místech na hrdiny čekají environmentální hádanky a boj. Při své cestě budete zdolávat různé překážky, které vyžadují, abyste například štítem rytíře nasměrovali vodu na uvadlé květiny, které vyrostou a umožní vám se dostat dál, ale ještě předtím vám Zoya musí natáhnout lano. V dalším případě Amadeus svými kouzli přemístí bedny, zatímco štít Pontiuse je dobrý i k nasměrování slunečních paprsků do květiny.

Každý z trojice hrdinů má zkrátka jiné přednosti a schopnosti, které při hledání prince využijete. Můžete hrát sami a libovolně mezi postavami přepínat, případně se do dobrodružství vydáte s dalšími hráči v lokálním nebo online multiplayeru, kde je kladen důraz na vzájemnou spolupráci. Tato spolupráce je krásně vidět v další části videa právě u boje.

[reklama]

Chybět nebudou bohaté dovedností stromy s odemknutím různorodých schopností, úplně přepracovaný bojový systém, nové výzvy, napínavé akce, okouzlující soundtrack a řada náročných bossů.

Pokud vás Trine 4: The Nightmare Prince zaujalo, tak hru očekávejte během letošního podzimu ve verzích pro PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. A pokud náhodou nemáte předchozí díly, tak Trine: Ultimate Collection zahne i Trine 4 a bude dostupné ve stejný den na PC, PS4 a Xboxu One.


Zdroj: tisková zpráva

, , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře