Pokračování střílečky Painkiller není v plánu

Psal se rok 2004 a na naše přetaktované Pentia dorazila hra Painkiller. Nekonečné hordy nepřátel a spousta zbraní v arzenálu, tím vším se vývojáři z polské firmy People Can Fly zapsali do povědomí všech PC hráčů. Tak prorazila tahle akční střílečka a firma se uvedla dost pozitivně na trh. Od té doby vydali další spoustu populárních her, například Bulletstorm. CEO Sebastian Wojciechowski se vyjádřil k možnému pokračování hry, které hned zavrhl i z důvodu vlastnictví práv.

„Už Painkillera nevlastníme, pokud vím, tak jej vlastní firma THQ Nordic.“

[reklama]

I kdyby se snad podařilo získat možnost uskutečnit pokračování, tak by do toho Wojciechowski nešel.

„Na té hře jsme pracovali už velice dávno. Byla to skvělá hra, ale v současné době máme v Peaople Can Fly jednoho vývojáře, který si ty časy pamatuje. Pokud se zamyslíte nad tím, co fungovalo pře více jak 15 lety, hodně lidí si pamatuje tuto hru. Pokud byste přišli s novou verzí této hry, našlo by se hodně lidí, co od titulu čekalo něco jiného.“

[reklama]

Takže se nového Painkilleru nedočkáme i kdyby to šlo. Přiznejme si, že v té době to byla opravdu pecka a tenhle žánr her byl populární. Fungovalo by to ale i dnes?

Studio People Can Fly však pracuje na novém AAA akčním titulu, o kterém zatím nevíme nic. Co to bude, si budeme muset ještě nějakou tu chvíli počkat.

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře