Post-pandemický svět Oregonu v Days Gone vytvořilo pouhých šest lidí

Videohry vytváří stále větší a větší týmy zkušených vývojářů. Například gangsterskou akci Grand Theft Auto V ve studiích společnosti Rockstar Games připravovalo více než tisíc lidí, zatímco na očekávané akční RPG Cyberpunk 2077 od autorů trilogie Zaklínač pracuje více než 400 lidí. To je zhruba o 160 lidí více než u skvělého Zaklínače 3 a jeho expanzí. Často platí, že čím rozsáhlejší herní svět, tím více designérů a dalších zaměstnanců na něm musí pracovat.

To ale neplatí o nejnovější PlayStation 4 exkluzivitě Days Gone. Studio SIE Bend v oregonském městě Bend zaměstnává lehce přes 130 lidí, kteří od ledna 2015 na plný úvazek pracovali na své vysněné hře a stihli ji na začátku letošního roku dokončit – Days Gone vyšlo 26. dubna 2019 s českými titulky na PS4. Je s podivem, že na otevřeném světě, který si vzal inspiraci z různorodého amerického Oregonu, pracovalo pouhých šest lidí. Ti efektivní prací dokázali to, o co se v mnoha jiných týmech starají desítky, ne-li stovky lidí.

[reklama]

„Nejvíc jsem pyšný na to, jak dynamický a různorodý otevřený svět se nám podařilo vytvořit s malým týmem pěti až šesti osob,“ odpověděl herní designér Eric Jensen na otázku na diskuzním fóru Reddit. „Museli jsme prokázat mazanost a efektivitu při práci s ohledem na omezení, která jsme měli.“ Největší inspiraci scénáristé, designéři a další lidé ve studiu čerpali z The Walking Dead (Živí mrtví) a Sons of Anarchy (Zákon gangu). Pro svět ale nejvíce posloužila reálná místa v Oregonu, kde SIE Bend sídlí.

Při hraní Days Gone si hráči všímají různých detailů. Na Redditu se řešily i realisticky navržené oči. Hlavní programátor Graham Aldridge prozradil, že pro oči připravili řadu efektů, včetně slzné linie s nahromaděnou tekutinou mezi okem a doplním víčkem. Tento a další efekty související s oči jsou nejlépe patrné ve filmečcích, kde si můžete všimnout i reálného chování mraků.

[reklama]

Takových maličkostí je nejen v Days Gone mnohem víc. Zastavte se občas při hraní a sledujte ty krásné detaily, které vývojáři vytvořili.

Na GameShot.cz naleznete na Days Gone recenzi s hodnocením 8/10. Líbí se nám uvěřitelný svět s náhodnými událostmi, prezentace nové zombie apokalypsy, retrospektivní filmečky nebo hratelnost s důrazem na stealth.


Zdroj: reddit.com

, , ,

Days Gone

Days Gone je exkluzivita pro PS4. Jde o survival akci se zombíky. Hraješ za bývalého motorkáře Deacona St. Johna, který se snaží na sopečném a zničeném americkém severozápadě přežít. Freakeři a přeživším mu jsou však v patách.

Datum vydání: 26.04.2019 Platforma: PS4 Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Days Gone
[reklama]
[reklama]

Komentáře