Předělávka strategie Command and Conquer ukazuje tank Tesla z Red Alertu

V červnu letošního roku se plánovaná vylepšená verze real-time strategie Command and Conquer přesunula do fáze plnohodnotného vývoje a Jim Vessella ze společnosti Electronic Arts nám postupně ukazuje první maličkosti z očekávaného remasteru této série. Nejprve jsme mohli vidět moderní provedení uživatelského rozhraní z Tiberian Dawn. Následoval artwork představující budovu nutnou pro stavbu dalších budov na základně. A dnes se dostává na řadu tank Tesla z Red Alertu, respektive z jeho datadisku, jenž bude součástí Command and Conquer remasteru.

„Tento měsíc jsme dokončili náš první produkční milník. Ten zahrnoval několik klíčových vylepšení Tiberian Dawn, které nám umožní přehrát první misi kampaně v plné kvalitě v alfa verzi. Všechny části jsou v rozlišení 4K s kvalitními texturami. Nicméně, jeden ze vzrušujících úspěchů tohoto milníku vlastně neměl nic společného s Tiberian Dawn. Poprvé jsme si mohli zahrát Red Alert. Abychom oslavili tento první krok pro Red Alert s fanoušky, rozhodli jsme se vám ukázat jednu z nejznámějších jednotek Red Alrtu – Tesla Tank,“ napsal v úvodu Jim Vessella.

Podle Vessella je jejich prvořadým cílem vždy udržet autentičnost budov i jednotek. Producent společně s vývojáři ze studia Petroglyph Games (autoři Conan Unconquered, 8-Bit, Panzer General a Star Wars: Empire at War) doufá, že se fanouškům série Command and Conquer budou remastery líbit. Na převodu grafiky do rozlišení 4K spolupracují s Lemon Sky Studios.

[reklama]

Datum vydání vylepšených verzí v současné době neznáme. Ale víme, že v EA se rozhodli remasterovat Command & Conquer: Tiberian Dawn, původní Red Alert a společně s nimi i tradiční rozšíření Covert Ops, Counterstrike a Aftermath.

V Petroglyph Games pracují mnozí původní vývojáři z Westwood Studios a někteří z klíčových členů původního týmu, který stál od roku 1995 za značkou Command & Conquer. Joe Bostic je známý coby spolutvůrce C&C, působil také jako hlavní programátor na Tiberian Dawn a Red Alert. Steve Tall se připojil k Joeovi jako hlavní programátor pro Red Alert a Mike Legg pracoval ve Westwoodu od roku 1986, kde měl na starost všechny formy audio systémů. Všichni tři členové pomohli v roce 2003 po uzavření studia Westwood rozjet Petroglyph Games, kde působí po boku řady zkušených vývojářů RTS. A navíc se k týmu po letech připojil i Frank Klepacki, skladatel a audio ředitel pro remasterovanou sbírku.


Zdroj: tisková zpráva

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře