Příběh trilogie Modern Warfare neumožnil další díl. Infinity Ward na podzim restartují nejoblíbenější Call of Duty

Call of Duty 4: Modern Warfare v roce 2007 vzniklo v návaznosti na 11. září a operaci Pouštní bouře v Iráku. V této době byly vojenské střety nejčastěji řešeny tanky, které bojovaly proti hůře ozbrojenému nepříteli odhodlaného zemřít. Dnešní konflikty nemají s tradiční válkou nic společného, míní narativní režisér Taylor Kurosaki ze studia Infinity Ward v rozhovoru s IGN.com a prozrazuje první důvod, proč letos na podzim dojde k restartu.

Trilogie Modern Warfare těžila z reálných událostí. Válka se ale za ty roky změnila a děj původní trilogie se pomalu stal nereálný. Navíc v Modern Warfare 3 ruská invaze do Spojených států amerických vyvrcholila odpálením atomové bomby. „Pokračovat v příběhu by bylo obtížné,“ říká dále Kurosaki. Letošní díl bude všechny předešlé události z trilogie Modern Warfare ignorovat a přinese nový příběh, v němž budou vystupovat některé známé postavy se svým typickým charakterem. Například se objeví kapitán Price, jenž se bude chovat podobně jako v původních příbězích. Jen jeho vizáž je malinko odlišná a čeká ho jiné dobrodružství.

[reklama]

Call of Duty: Modern Warfare, které vyjde 25. října 2019 na PC, PlayStation 4 a Xbox One, nabídne moderní ozbrojené konflikty bezprecedentním způsobem. Hráči mají být součástí velmi realistických bitev, které jsou plné násilí, krve a ztrát na civilistech. Tenhle příběh se odehraje v Evropě i na Blízkém východě. Bojovat budeme s teroristy a podíváme se i na druhou stranu celého konfliktu.

[reklama]

Kromě singleplayerové kampaně hra nabídne i multiplayer a kooperativní příběhové mise. O těchto aspektech se dozvíme podrobnosti později. Grafická stránka ve všech případech má být mnohem lepší, než v předešlých dílech Call of Duty. Nové Modern Warfare využívá nové technologie a nový engine, který umožní podporu 4K rozlišení, krásnější efekty a detaily, které podpoří celkovou atmosféru hry. Ovšem tentokrát bude vše bez zombíků. Ti se pro tohle Call of Duty nehodí a nezapadají do autentického a realistického světa, který chtějí v Infinity Ward vytvořit.

Absence zombíků některé zamrzí, ale rozhodně si nebudeme stěžovat, že v tomhle Modern Warfare nebude žádný Season Pass a tudíž ani placené dodatečné mapy. A na druhou stranu s otevřenou náručí přivítáme cross-platform multiplayer napříč PC, PlayStationem 4 a Xboxem One.


Zdroj: tisková zpráva, ign.com

, , , , , , ,

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare je měkký restart oblíbené střílečky z pohledu první osoby. Infinity Ward představí nový příběh, nové i staré hrdiny a brutální a realistickou válku v příběhové kampani. Multiplayer má být inovativní.

Datum vydání: 25.10.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Call of Duty: Modern Warfare
[reklama]
[reklama]

Komentáře