Příští rok se Sony rozloučí s PS4. Vyjde The Last of Us Part II a Ghost of Tsushima

Příští rok se očekává nástup nové generace konzolí PlayStation a Xbox. Sony má ale přesto ve vývoji řadu zajímavých exkluzivit, které do tohoto období spatří světlo světa. Z trojlístku nejočekávanějších – The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima a Death Stranding – má datum vydání stanovené pouze poslední jmenovaná. Nové akční dobrodružství od Kojima Productions (autoři série Metal Gear) dorazí 8. listopadu letošního roku. Kdy ale vyjde The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima a další připravované hry?

The Last of Us Part II si musí na svou slávu ještě počkat. Pokračování povedeného akčního thrilleru od studia Naughty Dog má spatřit světlo světa na začátku příštího roku, pravděpodobně v únoru. Japonská samurajská akce Ghost of Tsushima od tvůrců série inFamous má také vyjít v první polovině roku 2020 a de facto být poslední velkou exkluzivitou určenou čistě pro PlayStation 4. Další hry by už byly i na PS5, především díky zpětné kompatibilitě, kterou nová generace PlayStationu bude mít.

[reklama]

V seznamu Sony ale figurují ještě Dreams, Erica, Concrete Genie, MediEvil Remake a Final Fantasy VII Remake od Square Enix. Dreams od Media Molecule (autoři povedených LittleBigPlanet) se nachází v předběžném přístupu na PS4 a vydání se očekává letos v létě. Interaktivní drama Erica pro PlayStation VR by mohlo vyjít v podobném období, zatímco Concrete Genie má také dorazit letos a MediEvil Remake už je přislíben na 25. října 2019. O Final Fantasy VII Remake toho moc nevíme a klidně může sklouznout do roku 2020 společně s The Last of Us Part II a Ghost of Tsushima.

O vydání The Last of Us Part II a Ghost of Tsushima v příštím roce je přesvědčen dobře informovaný redaktor serveru Kotaku. Jason Schreier často přináší ověřené informace a jen velmi zřídka se ukážou jako nepravdivé. Nemáme důvod mu nevěřit i tentokrát, vydání The Last of Us Part II a Ghost of Tsushima v příštím roce dává smysl a šlo by jistě o pořádnou rozlučku s PlayStationem 4, který má na konci roku 2020 vystřídat PS5. Problém není ani v tom, že by obě velké exkluzivity vyšly v první polovině roku, stačí si vzpomenout na loňský rok, kdy v únoru bylo Shadow of the Colossus, v dubnu God of War a v květnu Detroit: Become Human. V září pak Spider-Man. Má tedy Sony pro letošní rok dva hlavní tituly  – již vydané Days Gone a Death Stranding, které doplní Dreams, MediEvil Remake, Concrete Genie a Erica? Vypadá to tak.

[reklama]

Popis hry The Last of Us Part II: Strhující, trýznivý a emocemi nabitý příběh čeká – Ellie a Joel se vracejí ve výpravném dobrodružství, které navazuje na předcházející úspěšnou hru mistrů z Naughty Dog.

Popis hry Ghost of Tsushima: Ocel a šerm – budeš muset zcela ovládnout obojí, abys dokázal přežít tuto výpravnou cestu napříč Japonskem z roku 1274, kde mongolská armáda zabrala ostrov Tsushima. Navlékni svou zbroj, naostři katanu a nezapomeň na luk – čeká tě dobrodružství Jina, ostříleného samuraje, který se stává jedinou nadějí ostrova v boji proti krutému chánovi a jeho ničivé říši.

Jediný odvážlivec se musí vydat na cestu skrz husté bambusové háje, majestátní tvrze a divokou přírodu a bojovat navzdory přesile. Dokážeš se stát legendárním „Duchem“ v krvavém příběhu zrady a obětí, inspirovaném klasickými příběhy o samurajích?

, , , ,

The Last of Us Part II

Strhující, trýznivý a emocemi nabitý příběh čeká – Ellie a Joel se vracejí ve výpravném dobrodružství, které navazuje na předcházející úspěšnou hru studia Naughty Dog.

Datum vydání: Nebylo stanoveno Platforma: PS4 Lokalizace: České titulky

Více informací o hře The Last of Us Part II
[reklama]
[reklama]

Komentáře