Prodeje série Call of Duty se přehouply přes 300 milionů kusů. Nový díl bude oznámen do konce června

Americké společnosti Activision Blizzard se vyplácí vydávat každý rok nový díl série Call of Duty. Značka, která byla vytvořena v roce 2003 studiem Infinity Ward, se přehoupla přes 300 milionů prodaných kusů. Nejprodávanějším dílem je Call of Duty: Modern Warfare 3 z roku 2011, zaplatilo za něj 26,5 milionu hráčů. S menším odstupem je Call of Duty: Black Ops, vyšlo v roce 2010 a má na kontě 25 milionů prodaných kopií. O dva roky mladší Black Ops 2 má 24 milionů.

Od letošního dílu, který vyjde mezi říjnem a prosincem, jsou očekávány nejméně stejné prodejní výsledky. Activision je spokojen, když se prodá 20 milionů kusů. Pokud je to méně, můžeme v uvozovkách hovořit o menším propadáku. To se stalo Call of Duty: Ghosts z roce 2013, prodalo se 19 milionů kusů.

[reklama]

U série Call of Duty se střídají tři studia. Infinity Ward, Treyarch a Sledgehammer Games. Letos na podzim si zahrajeme hru od prvních jmenovaných. Z původních tvůrců série v týmu moc lidí nezbylo, přesto vydavatel o tomhle díle hovoří jako o tom dosud nejambicióznějším. Odhalí ho do konce června – většinou bývá nový díl oznámen v květnu a v červnu na E3 představeny gameplay záběry. Na internetu se spekuluje o Modern Warfare 4. Jiní mluví o pokračování méně úspěšného dílu Ghosts a další o zbrusu novém dílu.

Jaký díl Call of Duty si chcete letos na podzim zahrát vy?

[reklama]

Activision Blizzard zároveň zveřejnil účetní závěrku za období leden až březen 2019. V prvním čtvrtletí zaznamenala firma tržby ve výši 1,83 miliardy dolarů. V předchozím roce to za stejné období bylo 1,97 miliardy dolarů. Předseda Bobby Kotick však vyjádřil spokojenost s výsledky. Akcionáře ale nepřesvědčil a v důsledku toho akcie Activisionu Blizzard klesly přibližně o 5 procent. Společnost raději snížila předpokládané příjmy pro druhé čtvrtletí roku na 1,32 miliardy dolarů. Je důležité poukázat na tržby, téměř 76 procent z nich pochází z digitálních prodejů, zejména z herních transakcí, tedy mikroplateb ve hrách. Zbytek přidala hra Sekiro: Shadows Die Twice od studia FromSoftware. Nového titulu od autorů uznávané značky Dark Souls se za prvních deset dnů od vydání prodalo dva miliony kusů.

Jaké je Sekiro: Shadows Die Twice? V recenzi hra obdržela 10/10. Přečtěte si ji.


Zdroj: tisková zpráva

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře