Project Cars 3 bude duchovním nástupcem NFS: Shift, ale s propracovanou fyzikou

Britské studio Slightly Mad se věnuje třem velkým projektům. Prvním je závodní hra podle hollywoodského blockbuster (prý Rychle a zběsile ve stylu arkádových závodů v otevřeném světě, po vzoru posledních filmů, těch akčnějších), výkonné konzoli Mad Box (o ní jsme psali zde a zde) a novému dílu ze série Project Cars. Právě o Project Cars 3 se rozpovídal generální ředitel a spoluzakladatel Slightly Mad Studios.

Ian Bell se vyhnul detailům. Na diskuzní fórum GT Planet napsal, že se snaží, aby Project Cars 3 byly zábavnější závody a zdůraznil konsolidovaný obsah. Jenom tak se nebudou opakovat problémy s vybalancováním hry.

[reklama]

„V Project Cars 2 jsme měli bláznivý počet variant vozů a tratí, což zapříčinilo nekonečné problémy s vybalancováním hry. Poučili jsme se. Nechceme ubírat obsah, víme, co potřebujeme udělat k tomu, aby se to neopakovalo,“ prohlásil Bell.

Bell popisuje Project Cars 3 jako duchovního nástupce Need for Speed: Shift. Tato série má dva díly a je pod nimi podepsáno právě studio Slightly Mad. Neznamená to, že Project Cars 3 bude automaticky menším simulátorem, fyzika bude stále propracovaná a třetí díl nabídne stejný zážitek s jedním důležitým rozdílem – bude to tentokrát zábavnější. Řízení vozidel má být snazší, stejně jako je tomu v reálném světě, ve skutečném automobilu. Z toho budou mít jistě radost hráči, kteří si stěžovali na příliš těžké ovládání vozidel v předchozích dílech Project Cars.

[reklama]

Pokud se budeme bavit o obsahu, u Project Cars 3 máme počítat s detailní online závodní ligou a bohatou kampaní pro jednoho hráče.

Poslední novinkou od Bella je potvrzení Paula Rustchynského. Ten je skutečně zapojen do vývoje Project Cars 3. Do Slightly Mad Studios přišel v létě roku 2018 poté, co odešel od Codemasters, kde měl na starost hru Onrush. Předtím byl Rustchynsky zaměstnán v Evolutionu, kde pod dohledem Sony stvořil DriveClub (společně s verzí pro PS VR) nebo sérii Motorstorm.

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře