PS Vita brzy řekne sbohem i v Japonsku. Sony ukončí výrobu a nástupce neplánuje

Není tajemstvím, že společnost Sony ukončuje výrobu handheldu PlayStation Vita. Poté, co přestala přenosnou konzoli ve velkém podporovat v Evropě a Spojených státech amerických přichází na řadu Japonsko, kde se Vitě dařilo o poznání lépe – z důvodu podpory místních vývojářů.

Sony na oficiálních stránkách oznámila brzké ukončení výroby v Japonsku. Jakmile se doprodají poslední zásoby v obchodech, řekne Vita sbohem již navždy. Předpokládaný termín je za dva měsíce.

[reklama]

PS Vitu postupně z trhu vytlačily stále oblíbenější hry na mobilní telefony a tablety. Plus u nás jí rozhodně neprospěla absence výraznějších titulů. Přitom ze začátku vypadal handheld velmi slibně, zahráli jsme si Killzone: Mercenary, Uncharted: Golden Abyss, Gravity Rush, Tearaway nebo Rayman Legends, ale každým rokem byly hry méně zajímavé pro západní hráče, načež v roce 2015 přestala Sony na Vitu vyvíjet hry. Mnohé kusy tak pokryl u hráčů prach, jiné byly prodané.

Bude tohle znamenat konec handheldové éry u PlayStationu, po 15 letech? Sony v současné době neplánuje nástupce, ale to se může za pár let klidně změnit.

[reklama]

PlayStation Vita vyšla 17. prosince 2011 v Japonsku, 15. února 2012 v Severní Americe a 22. února téhož roku v Evropě.[reklama]
[reklama]

Komentáře