PS4 bude podporována po dobu tří let od vydání PlayStationu 5 a multiplayer bude propojen

Koncem příštího roku se očekává příchod nové generace PlayStationu. Má ale cenu hned při vydání novou konzoli kupovat? Pokud chcete mít nejlepší možnou kvalitu her, tak se vám investice vyplatí. A to i v případě, že budete mít nedohrané hry z PS4, protože nová konzole bude podpora i tyto hry.

Po vydání PS5 ale zůstane starší generace PlayStationu klíčovou součástí strategie společnosti Sony. PS4 bude podporována ještě po dobu tří let po vydání PS5. Sony vidí PlayStation 5 jako platformu, která posune herní zážitek a díky novějšímu, výkonnějšímu hardwaru nabídne pohlcující hry. Právě na tyto aspekty hodlá společnost lákat hráče a přimět je, aby postupně na novou konzoli přešli. Pokud se budete zdráhat, stále budete moci hrát nové hry a dokonce si užívat multiplayer. Ten bude totiž propojen s PS4 verzí.

[reklama]

„Zpětná kompatibilita se stala něčím, co je neuvěřitelně silné. Zpětná kompatibilita nám dává příležitost snadněji přesunout komunitu z PlayStationu 4 na další generaci s možností hrát PS4 hry v lepší kvalitě. Věnovali jsme roky tvrdé práce k vybudování komunity PS4 a nechceme tuhle dřinu jen tak zahodit,“ konstatoval šéf PlayStationu Jim Ryan při schůzce s investory.

„Hráči si mohou užívat hry společně na nové generaci PlayStation a PS4,“ dodal John Kodera ze Sony.

[reklama]

Strategie Sony je tedy jasná. Společnost nehodlá a nechce po vydání nového PlayStationu zapomenout na PS4. A já se jí nedivím. Vždyť PS4 prodala více než 91,6 milionu kusů a byla by velká škoda rychle odstřihnout tak velký počet hráčů a spoléhat se, že všichni si okamžitě koupit PlayStation 5. Navíc majitelé PS5 budou svým přátelům při hraní stejné hry říkat, jak krásně vypadá na nové generaci, což je nejlepší možná reklama.

Připomeňme si: Vývojová verze PS5 má údajně trojnásobný výkon PS4 Pro, nabídne rychlý SSD disk, podporu ray tracingu a podporu rozlišení až 8K (hlavní ale bude 4K rozlišení). Více se o PlayStationu 5 dočtete v našich předešlých článcích ZDE.


Zdroj: tisková zpráva

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře