PS4 překonala hranici 90 milionů prodaných kusů. Spider-Man má na kontě 9 milionů

V říjnu loňského roku měla PlayStation 4 na kontě 86,1 milionu kusů. Od té doby stihla konzole od Sony prodat dalších 5,6 milionu kusů a díky velkému zájmu o vánočních svátcích se dostala za milník 90 milionů prodaných konzolí. Do 31. prosince 2018 eviduje Sony celkem 91,6 milionu prodaných PS4.

Konzole PlayStation 4 vyšla 15. listopadu 2013. Za svou dosavadní existenci bylo celkem prodáno 876 milionů her na tuto platformu. Jen během posledních měsíců loňského roku toto číslo vzrostlo o 50,7 milionu. Velmi dobře se daří open-world akční adventuře Spider-Man, která od 7. září 2018 do 25. listopadu 2018 prodala více než 9 milionů kusů. To z této PS4 exkluzivity udělalo nejrychleji prodávanou exkluzivitu pro PlayStation v dosavadní historii.

[reklama]

John Kodera, prezident Sony Interactive Entertainment, je s výsledky spokojen a dodal, že základna aktivních uživatelů PlayStation Network vykazuje nadále silný růst a koncem roku 2018 čítal počet uživatelů PSN rovných 90 milionů. Už ale nevíme, kolik jich je ve skutečnosti aktivních každý měsíc.

Společnost Sony má za sebou silný rok. S velkých exkluzivit vyšly hned čtyři tituly: Shadow of the Colossus, Detroit: Become Human, God of War a Spider-Man. Letošní rok by na tom měl být podobně, na svou slávu čeká Days Gone s nakaženými, Death Stranding z dílny Kojima Productions, The Last of Us Part II od Naughty Dog, Ghost of Tsushima od Sucker Punch Productions, Dreams od tvůrců série LittleBigPlanet nebo Medievil. Na jakou z PS4 exkluzivit se nejvíce těšíte vy? O dalších hrách se dozvíte v našem předchozím článku.

[reklama]

, , , ,

Marvel’s Spider-Man

Marvel's Spider-Man je akční adventura od Insomniac Games a Sony. Tohohle Spider-Mana ještě neznáš, ani z filmu. Tohle je zkušený Peter Parker, který si již dokáže mistrovsky poradit se zločinem v New York City. Zatímco se usilovně snaží o vyvážení svého chaotického osobního i pracovního života, čeká ho boj o osud devíti milionů Newyorčanů.

Datum vydání: 07.09.2018 Platforma: PS4 Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Marvel’s Spider-Man
[reklama]
[reklama]

Komentáře