Redesign Steamu. Valve chystá velké změny a přidá Steam Eventy

Steam už dlouho potřebuje nový vzhled, ve Valve to vědí a připravují ho na následující měsíce. Půjde o velké změny designu, které doprovodí nové funkce, včetně Steam Eventů a redesignu vaší knihovny her. Alden Kroll z Valve dnes v noci na Game Developers Conference 2019 v San Francisku odhalil nový vzhled Steamu, který se od toho současného liší. Valve v nové verzi klade důraz na nedávno hrané hry a na nedávno aktualizované hry.

Knihovna každého uživatele Steamu bude mít vlastní domovskou stránku. V horní části uvidí hráč naposledy hrané hry, aby mohl bez zdržování zapnout titul, jenž nedávno hrál. Nový design myslí na poslední aktualizované hry a na aktivity vašich přátel. Především položka „Your game updates“ má zaručit, že nepřehlédnete aktualizace u her, které vlastníte. Steam vás bude informovat o nových postavách, módech a dalších updatech.

Dolní část nové Steam knihovny je věnována kolekci vašich her. Kategorii můžete třídit za pomoci různých filtrů. K dispozici jsou i tagy pro žánry, abyste snadněji našli oblíbené tituly. Když kliknete na nějakou hru, dostanete se na novou prezentační stránku, kde na vás „křičí“ ikonka, abyste ji spustili a zahráli si. Vidíte, kdy jste naposledy hru hráli, kolik hodin jste celkem odehráli a doporučené eventy a updaty s aktivitou. Plus můžete zkontrolovat, kdo z vašich přátel právě hraje danou hru.

[reklama]

Co už velkým redesignem neprošlo, tak je levý bok knihovny, jenž stále zobrazuje vámi vlastněné hry, ale je pěkné, že ve sloupci nechybí třídění podle žánrů a samozřejmě vyhledávání.

Pokud se vám nová Steam knihovna líbí, beta je v plánu na letošní léto. V následujících měsících vstoupí do veřejné bety jiná novinka. Valve představilo stránku věnovanou událostem (eventům). Na této kartě uvidíte všechny hry, které obdržely nedávno aktualizaci, nebo plánují speciální akce jako jsou třeba double XP víkendy. Uživatelé Steamu se budou moci přihlásit a obdrží upozornění před nadcházející událostí prostřednictvím externích kalendářů (iCal, Google Calendar atd.), e-mailu, oznámení v mobilní aplikaci, textové zprávy nebo vás jednoduše upozorní sám Steam. Důležité je, že nad událostmi mají plnou kontrolu vývojáři/vydavatelé.

Prohlédněte si všechny změny v galerii a napište nám, zda se vám zamyšlené úpravy Steamu a vaší herní knihovny líbí. Já osobně bych ten starý ještě klidně vydržel a oko bych zaměřil na hlavní stránku obchodu Steam a hry, protože s přívalem nových a nových často nějaký zajímavý titul zapadne, což je škoda.


Zdroje: engadget.com

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře