Rozdělení příjmů 70/30 je v herním průmyslu zastaralé, je přesvědčen prezident Paradoxu

Společnost Epic Games se svým obchodem bojuje proti Steamu a snaží se změnit herní průmysl, aby si Valve nebralo podíl 30 procent z příjmů hry vydané na Steamu. To nejsou má slova, to jsou slova hlavního představitele Epicu, který láká vývojáře na to, že si vezme pouze 12 procent z prodejů a zároveň je ochoten zaplatit za časovou exkluzivitu. U hráčů se ale tohle tažení nesetkává moc s pochopením a komunita je naštvaná, že Epic ji rozděluje a platí vývojářům za roční časovou exkluzivitu, aby se hry prodávaly výhradně v digitálním obchodě, který postrádá spoustu funkcí a celkově Steamu nesahá ani na paty.

Stále častěji se ale ozývají názory z různých koutů herního průmyslu, které stojí za Epicem. Nově se k nim přidala společnost Paradox Interactive prostřednictvím svého generálního ředitele a prezidenta. Fredrik Wester se ve Španělsku během akce Gamelab nechal slyšet, že rozdělení příjmů 70/30 (70 % vývojáři a 30 % prodejce) je zastaralé, skandální a že si majitelé obchodů berou příliš mnoho peněz. 30% podíl má podle Westera zůstat u fyzických prodejů a vůbec by se tahle výše neměla vztahovat na digitální obchody. Tím Wester myslí všechny digitální obchody, včetně společností Apple, Microsoft nebo Sony.

[reklama]

„Rozdělení příjmů 70/10 je pobuřující. Myslím, že držitelé platformy si berou příliš mnoho peněz,“ řekl a vybídl novináře, aby ho klidně citovali po celém světě. Zároveň řekl, že fyzické vydání stojí hodně peněz a tam chápe rozdělení příjmů pro obchody. Ovšem digitální vydání nic nestojí. „Epic odvedl skvělou práci pro celý herní průmysl, protože získáme 88 procent. Fantastický tah. Děkuji mnohokrát,“ dodal Wester.

Přitom Steam je pro Paradox důležitým obchodem. Společnost se specializuje zejména na PC hry, včetně různých velkých strategií (Europa Universalis, Crusader Kings, Stellaris) a budovatelských strategií (Cities: Skylines). Společnost chystá ale i Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, který se bude prodávat na Steamu i Epic Games Store. Vypadá to, že Paradox se sice rozhodl poukázat na současnou situaci, ale zároveň firma nechce opustit Steam. Místo toho se prý snaží, aby ostatní držitelé platforem reagovali na Epic a změnili své podmínky.


[reklama]

Zdroj: gamesindustry.biz

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře