Rusku vadí zničení sochy Vladimira Iljiče Lenina v Metro Exodus. Hru označují za rusofóbní

O Metru Exodus se znovu mluví na internetu, tentokrát to není v souvislosti s Epic Games Store, nýbrž vyjádřením v ruské státní televizi. Russia-24 označila Metro Exodus za protiruskou propagandu od studia 4A Games, které má kanceláře na Ukrajině a Maltě. Na obou místech post-apokalyptická akce vznikala.

Vývojáři se měli nechat unést svou majdanskou verzí reality, posmívat se Moskvě a dovolit zničit sochu Vladimira Iljiče Lenina. Ano, taková možnost ve hře skutečně je, dokonce za zničení památníku získáte achievement nazvaný Decommunization.

[reklama]

V reportáži rovněž zaznělo, že ruští hráči jsou z Metra Exodus zklamáni, zatímco západní hráči šíří propagandu dál. Metro Exodus je podle ruské státní televize jednou z nejprodávanějších her, označuje ho za mezinárodní bestseller, což ale nemůže vědět, výsledné prodeje nebyly ještě zveřejněny.

Dmitrij Gluchovskij, ruský spisovatel, žurnalista, autor knižního románu Metro a spoluautor scénáře Metra Exodus, se nestačí divit a píše, že mají tihle zmr*i shořet v pekle. Divné podle něj je, že si Russia-24 všímá achievementu se zničením sochy „nelidského kanibala“, ale ignoruje hlavní příběh s Moskvou, která blokuje všechny signály zvenčí. Na to přijde Arťom, hlavní protagonista Metra Exodus, když hledá život mimo zříceniny a tunely Moskvy.

[reklama]

, , , , , ,

Metro Exodus

Artyoma čeká další dobrodružství. Musí utéct z metra a vést stoupence na cestě přes post-apokalyptické Rusko. Metro Exodus je příběhová akce z pohledu první osoby. Prozkoumáte ruskou divočinu napříč obrovskými, nelineárními úrovněmi při sledování příběhu, který vás provede celým rokem přes jaro, léto a podzim až do hlubin jaderné zimy. Příběh je inspirován románem Metro od Dmitrije Glukhovského.

Datum vydání: 15.02.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Metro Exodus
[reklama]
[reklama]

Komentáře