Rýsuje se nová AAA hra studia Crytek. Využije SpatialOS

Společnost Crytek oznámila spojení s firmou Improbable. Společnými silami budou pracovat na novém multiplayerové AAA titulu. Ten využije CryEngine s podporou technologie SpatialOS. Crytek slibuje, že brzy se všichni dozvíme o nové hře více informací.

Spolupráce mezi Crytekem a Improbable vznikla těsně poté, co společnost Unity změnila licenční podmínky užívání pro cloud služby. Na základě těchto podmínek byla SpatialOS nekompatibilní s Unity.

[reklama]

SpatialOS je cloud platforma, která je již využita v real-time multiplayerové battle royale hře Mavericks: Proving Grounds (běží na Cryenginu), kde dokáže spojit stovky hráčů. Vývojářům umožňuje vytvářet a snadněji provozovat obrovské světy pro více hráčů.

Crytek má z této spolupráce těžit i v budoucnu. CryEngine s podporou SpatialOS mají využít i další studia.

[reklama]

Doufám, že společnost přijde opravdu s dobrou, novou hrou. Přece jen od populární série Crysis uběhla už řádka let a všichni bychom si přáli nějakou další novou pecku. Jen to zase nebude singleplayer, s největší pravděpodobností, ale multiplayerová záležitost. Možná střílečka v rozsáhlém online světě.

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře