Sci-fi střílečka Halo se vrací na počítače v kompletní kolekci, včetně Halo: Reach

Společnost Microsoft v noci uspořádala další díl tradičního pořadu Inside Xbox a odhalila řadu významných novinek. Tou největší je bezesporu návrat sci-fi střílečky Halo na počítače v kolekci se singleplayerem a podporou multiplayeru. Každý díl z Halo: The Master Chief Collection bude k dostání samostatně na Steamu a Microsoft Store, včetně skvěle hodnoceného dílu Halo: Reach. Na počítačích si dnes můžete zahrát pouze první dva díly.

Spekulace staré pár týdnů a dnů byly potvrzeny. Halo: The Master Chief Collection během letošního roku vyjde na počítače skrze Steam a Microsoft Store, kde se jednotlivé díly v rámci kolekce budou prodávat samostatně, včetně skvěle hodnoceného Halo: Reach, které dorazí jako první (už zanedlouho) a po něm budou následovat tituly Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST a Halo 4. Microsoft se rozhodl rozdělit vydání, aby hráči nemuseli dlouho čekat na dokončení všech dílů se singleplayerovou kampaní a podporou online multiplayeru – hru více hráčů jako jediný nebude mít Halo 3: ODST. Na PC tak bude chybět pouze Halo 5: Guardians z roku 2015.

[reklama]

Například Halo: Reach zahrne kampaň, multiplayer a Firefight. Ceny v současné době neznáme, ale celá kolekce Halo her se prodává za 749 Kč pro Xbox One, kde chybí akorát Halo: Reach, které má cenovku 399 Kč.

[reklama]

„Příběh Master Chiefa a jeho epická cesta je spojena s celkem 67 misemi v kampani a více než 120 multiplayerovými mapami, včetně původních map Halo Combat Evolved, a Spartan Ops mapami. Na PC hry nabídnou podporu myši a klávesnice a rozlišení až 4K UHD s podporou HDR,“ píše se v tiskové zprávě. Očekáváme, že pro hraní bude nutný operační systém Windows 10 (64-bit verze), jak je u Microsoftu zvykem.

Halo: The Master Chief Collection původně vyšla v listopadu 2014 a trpěla na problémy s připojením na servery. Chyby byly vyřešeny a dnes je celá kolekce v mnohem lepším stavu. Na počítačích má jít o detailní sci-fi dobrodružství, které bude mít všechny parametry dnešních her. S vydáním všech dílů série Halo se Microsoft se studiem 343 Industries připravuje na příchod zbrusu nového Halo Infinite – hru pohání engine Slipspace a vrátí se v ní oblíbený Master Chief. Halo Infinite očekávejte na Windows 10 a Xbox One, datum vydání neznáme.


Zdroje: tisková zpráva

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře