Sega stahuje z prodeje hru Judgment kvůli herci, který byl v Japonsku zatčen za braní drog

EA Sports nahrazují hvězdného Cristiana Ronalda na obalu a ve hře FIFA 19 kvůli údajnému znásilnění a společnost Sega si láme hlavu nad počinem herce a dabéra titulu Judgment od autorů slavné série Yakuza. Za vše může Pierre Taki, který byl v Tokiu zatčen za braní drog a testy moči prokázaly, že Taki bral kokain, i když při domovní prohlídce se žádné drogy nenašli. Jednapadesátiletý herec se poté přiznal k užívání malého množství kokainu.

V Japonsku je užívání drog velkým tématem a bez milosti se trestá – tamní zákony mají nulovou toleranci k omamným látkám. Žádná tamní firma nechce být s drogově závislými spojována, což donutilo Segu stáhnout z prodeje hru Judgment a zvažovat další možné postupy. Herec a dabér Taki vystupuje v japonské akci Judgment jako Kyohei Hamura (na obrázku výše) a je vyobrazen i na obalu. Sega stahuje z prodeje maloobchodní i digitální kopie titulu a pravděpodobně se bude snažit nahradit Takiho jiným hercem. Stejný problém řeší i společnost Disney, Taki má namluvit hlas Olafa v japonské verzi animované pohádky Ledové království 2 (Frozen 2).

[reklama]

Judgment vyšel v prosinci loňského roku v Japonsku ve verzi pro konzole PlayStation 4. Je otázkou, zda tenhle problém ovlivní plánované uvedení hry v Evropě a na celém světě, které je přislíbeno na 25. června.

V Judgment převezmou hráči roli soukromého detektiva jménem Takayuki Yagami a pustí se do prozkoumávání vykřičeného distriktu Kamurocho. Osvojíte si inovativní vyšetřovací metody a odhalíte tajemství skrytá hluboko v útrobách čtvrti Kamurocho, kde vládne zdrcující korupce. Hra nabídne unikátní bojové styly Crane a Tiger, mezi kterými mohou hráči libovolně přepínat a dosahovat tak zdrcujících výsledků v soubojích. Pracovat na zdokonalování svých nesčetných dovedností se vyplatí. V boji využijete spoustu zbraní a osvojíte si bojové akce EX Actions, které mají otevřít zcela novou dimenzi boje.

[reklama]


Zdroje: kotaku.com

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře